Marma Ciarko STS Sanok po raz kolejny lepsza od KH Energi Toruń. Świetny Dominik Salama

Marma Ciarko STS Sanok wygrała po raz 4 w tym sezonie z KH Energą Toruń. Podopieczni Miiki Elomo wygrali w Toruniu 3:1. Aż 38 z 39 strzałów na swoją bramkę obronił Dominik Salama.

Piątkowe spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli torunianie. To oni szturmowali bramkę Dominika Salamy. Tylko dobre interwencje fińskiego bramkarza ratowały sanoczan przed utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do nich po dwóch uderzeniach Eliasa Elomy, a także w okresie, gdy KH Energa grała w podwójnej przewadze. Miejscowi objęli jednak prowadzenie po strzale z pierwszego krążka Illi Korenczuka z 12. minuty.

Obie ekipy w premierowej odsłonie zaprezentowały naprawdę ofensywny hokej. Zakończyła się ona remisem 1:1, bo starania sanoczan przyniosły efekt na 13 sekund przed syreną, gdy Johan Lorraine z bliska uderzył pod poprzeczkę.

W drugiej partii znów stroną dominującą byli miejscowi (strzały 28 – 12), ale nie potrafili zamienić oni tego na zdobycz bramkową. Podopieczni Teemu Elomo nie wykorzystali m.in. gry w podwójnej przewadze w samej końcówce tej części. Pierwszoplanową postacią znów był Dominik Salama, który bronił jak w transie.

Wydawało się, że to torunianie są bliżej ponownego objęcia prowadzenia, ale w 49. minucie lewym skrzydłem pomknął Bartosz Florczak i strzałem pomiędzy parkanami zaskoczył Markusa Ekholma Roséna. Kilka minut później przez chwilę było już 1:3, gdy do siatki trafił Elliot Lorraine. Sędziowie jednak nie uznali tego trafienia, bo chwilę wcześniej dopatrzyli się faulu na Mateuszu Zielińskim.

Miejscowi poszukiwali wyrównującego trafienia i mieli do tego wyśmienitą okazję, gdy w 58. minucie karę otrzymał Krystian Mocarski. Zamiast tego krążek do pustej bramki posłał Ville Heikkinen, bowiem swój posterunek opuścił Ekholm Rosen.

KH Energa Toruń – Marma Ciarko STS Sanok 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
1:0 – Illa KorenczukMikałaj Syty (11:27),
1:1 – Johan LorraineElliot Lorraine (19:47, 5/4),
1:2 – Bartosz FlorczakVille Heikkinen, Bogusław Rąpała (48:30),
1:3 – Ville Heikkinen (59:07, 4/5, do pustej bramki).

KH Energa: Ekholm Rosén – Jaworski, AugstkalnsEloma, Koskinen, Viitanen  – Szécsi, ZielińskiKorenczukSytySzűcsAhonenGimiński; M. Kalinowski, Prokurat, OlszewskiSchafer, KurnickiMaćkowskiWenker.
Trener: Teemu Elomo.

STSSalama – KarlssonValtolaAhoniemiTamminenHeikkinen – FlorczakRąpałaJ. LorraineMäkeläE. Lorraine – HöglundŁysenkoMocarskiHarila – WróbelMiccoliSienkiewicz.
Trener: Miika Elomo.