zklepy.pl
Image default

Marta Zawadzka w zarządzie IIHF. To będzie już jej druga kadencja!

Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL, prezes PHL została wybrana do zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Będzie to już jej druga kadencja w światowej federacji. Zawadzka została pierwszą Polką, która tego dokonała.

Zjazd w Sankt Petersburgu miał za zadanie wybór nowych władz IIHF. Nowym prezydentem został Luc Tardiff, o czym pisaliśmy tutaj. Głosowano również nad 14-osobowym składem zarządu światowej federacji. Kandydatura Zawadzkiej znalazła odpowiednie poparcie, dzięki czemu Polka znów zasiadać będzie w szeregach elitarnej organizacji. Przypomnijmy, że działaczka zasiadała tam już w poprzedniej kadencji w latach 2016-2021.

Jestem bardzo zadowolona, że będę mogła przez kolejną kadencję pracować w strukturach zarządu IIHF. To ogromne wyróżnienie. Czeka nas wiele nowych wyzwań, gdyż zmiana prezydenta po 27 latach na pewno na to wpłynie. Miałam okazję przez pięć lata zasiadać już w zarządzie i poznać Luca Tardifa. Wiem, że będzie starał się wprowadzać swoją politykę, ale w oparciu o ścisłą współpracę z zarządem – powiedziała na łamach serwisu polskihokej.eu, Marta Zawadzka.

Warto zaznaczyć, że w wyborach uczestniczyli także Mirosław Minkina – prezes PZHL oraz Adam Fras – wiceprezes Związku.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj