McKenzie nowym zawodnikiem biało-niebieskich

Re-Plast Unia nie zwalnia tempa. Po ściągnięciu trenera ze światowego topu, włodarze zdecydowali się zakontraktować zawodnika z bardzo mocnym CV.

Brett McKenzie, bo o nim mowa, jest byłym graczem Fort Wayne Komets występującym w ECHL, w której był jednym z najlepszych graczy. Kanadyjczyk w 2016 roku był draftowany do NHL. Wybrało go Vancouver Canucks w 7. rundzie, z numerem 194.  W sumie na zapleczu AHL, rozegrał 118 meczów, w których zdobył 39 bramek i zanotował 66 asyst.

Nowy napastnik wicemistrzów Polski rozegrał też sześć meczów w AHL, lecz nie zanotował w tych rozgrywkach ani jednego punktu. Szczególnie udany był dla niego zeszły sezon. W 56 meczach uzyskał 60 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (23G + 37A), dzięki czemu zakończył sezon na dziesiątym miejscu we wspomnianym rankingu.

McKenzie to dobry znajomy Alana Łyszczarczyka, z którym miał okazję występować podczas pobytu w OHL, w drużynie Owen Sound Attack.

Według portalu Hokej Net, to nie koniec aktywności oświęcimian na rynku transferowym. Trwają jeszcze poszukiwania nowego obrońcy. Nie wiadomo jednak na jakim etapie utknęły negocjacje.