zklepy.pl
Image default

McKenzie nowym zawodnikiem biało-niebieskich

Re-Plast Unia nie zwalnia tempa. Po ściągnięciu trenera ze światowego topu, włodarze zdecydowali się zakontraktować zawodnika z bardzo mocnym CV.

Brett McKenzie, bo o nim mowa, jest byłym graczem Fort Wayne Komets występującym w ECHL, w której był jednym z najlepszych graczy. Kanadyjczyk w 2016 roku był draftowany do NHL. Wybrało go Vancouver Canucks w 7. rundzie, z numerem 194.  W sumie na zapleczu AHL, rozegrał 118 meczów, w których zdobył 39 bramek i zanotował 66 asyst.

Nowy napastnik wicemistrzów Polski rozegrał też sześć meczów w AHL, lecz nie zanotował w tych rozgrywkach ani jednego punktu. Szczególnie udany był dla niego zeszły sezon. W 56 meczach uzyskał 60 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (23G + 37A), dzięki czemu zakończył sezon na dziesiątym miejscu we wspomnianym rankingu.

McKenzie to dobry znajomy Alana Łyszczarczyka, z którym miał okazję występować podczas pobytu w OHL, w drużynie Owen Sound Attack.

Według portalu Hokej Net, to nie koniec aktywności oświęcimian na rynku transferowym. Trwają jeszcze poszukiwania nowego obrońcy. Nie wiadomo jednak na jakim etapie utknęły negocjacje.

 

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj