zklepy.pl

Mecz w Nowym Targu jednak zagrożony! Podhale nie płaci sędziom [AKTUALIZACJA]

Wydawało się, że dzisiejszy mecz TAURON Podhala Nowy Targ z KH Energą Toruń dojdzie do skutku. W sprawie pojawiły się jednak nowe ustalenia. Chodzi o brak wypłat ekwiwalentów dla sędziów przez nowotarski klub. Na dzisiejsze spotkanie nie zgłosił się żaden chętny arbiter.

Aktualizacja, godz. 12:05

Jak przekazała nam Marta Zawadzka, klub z Nowego Targu uregulował zaległości względem arbitrów, a spór z wydziałem sędziowskim został zażegnany. Oznacza to, że sędziowie stawią się na dzisiejszy mecz i odbędzie się on bez przeszkód.

Przypomnijmy, że będzie to niezwykle ważna konfrontacja w walce o 8. miejsce. Podhale podejmie KH Energę Toruń.

Dzisiejszy mecz TAURON Podhala Nowy Targ z KH Energą Toruń pierwotnie stał pod znakiem zapytania ze względu na choroby nowotarskich hokeistów. Gdy władze “Szarotek” ogłosiły, że zespół stanie do walki, w sprawie pojawiły się nowe okoliczności. Na dzisiejszy mecz nie został bowiem wyznaczony…żaden sędzia!

Obsady na stronie sedziahokeja.org

Jak udało się nam dowiedzieć, ma to związek z faktem, że klub z Nowego Targu nie wypłaca ekwiwalentu sędziom. Nic zatem dziwnego, że ci nie chcą jechać i sędziować za darmo. Na mecz Podhala z KH Energą nie zgłosił się żaden chętny arbiter. To stawia ten mecz pod znakiem zapytania.

Jeśli na dzisiejszym spotkaniu zabraknie arbitrów będzie to bezprecedensowa sytuacja. Nigdy wcześniej, nie zdarzyło się bowiem, by na mecz nie stawili się sędziowie. O komentarz poprosiliśmy władze ligi.

Z moich informacji, mecz ma się odbyć. Wydział sędziowski prowadzi z klubem Podhale Nowy Targ negocjacje, w sprawie uregulowania zaległości – mówi nam Marta Zawadzka, prezes i komisarz Polskiej Hokej Ligi.

Pewne jest, że sytuacja pomiędzy sędziami a Podhalem jest napięta. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zaległości nowotarskiego klubu względem arbitrów to nie kwestia problemów finansowych “Szarotek”.

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz