Męczarnie GKS-u Tychy w Toruniu. Decydujące trafienie w 56. minucie

KH Energa Toruń w ramach 38. kolejki zmagań w Polskiej Hokej Lidze na domowym obiekcie podejmowała drużynę GKS-u Tychy. Miejscowi nie sprawili lada niespodzianki, ponieważ ulegli tyszanom rezultatem 4:3, a bramkę na wagę trzech punktów w 56. minucie gry dla przyjezdnych zanotował Jean Dupuy.

Wynik piątkowego spotkania został otworzony już w piątej minucie gry. Goście przeprowadzili udaną akcję w tercji obronnej torunian i August Nillson mocnym uderzeniem pokonał Elkholma Roséna. Odpowiedź miejscowych nadeszła na początku drugiej odsłony gry. KH Energa Toruń grając w przewadze doprowadziła do wyrównania stanu gry.

Kolejne dwa trafienia na Tor-Torze należały do tyszan. Najpierw na listę strzelców w 28. minucie wpisał się Alexandre Boivin, a dziewięć minut później prowadzenie podwyższył Christian Mroczkowski. Ponad minutę później ponownie nadeszła odpowiedź podopiecznych Teemu Eloomo. Jesse Ahonen po podaniu od Mikałaja Sytego nie pozostawił mniejszych szans golkiperowi gości i przywrócił swojej drużynie nadzieję na dobry wynik.

W 55. minucie doszło do wyrównania stanu gry. Gospodarze przeprowadzili udaną akcję, a na listę strzelców pierwszy raz wpisał się Kristers Bormanis. Wynik meczu został rozstrzygnięty minutę później. Jean Dupuy ładnym strzałem pokonał bramkarza KH Energi Toruń i pozwolił cieszyć się swojej drużynie z kolejnych punktów do tabeli.

KH Energa Toruń – GKS Tychy 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

0:1 – August Nilsson – Alexander Younan, Roman Szturc (04:09)
1:1 – Mikałaj Syty – Adrian Jaworski, Illa Korenczuk (22:37) (5/4)
1:2 – Jouka Juhola – Christian Mroczkowski, August Nilsson (28:35)
1:3 – Christian Mroczkowski – August Nilsson, Alexandre Boivin (37:03) (5/4)
2:3 – Jesse Ahonen – Mikałaj Syty, Niki Koskinen (38:31) (4/4)
3:3 – Kristers Bormanis – Mikałaj Syty, Illa Korenczuk (55:11)
3:4 – Jean Dupuy (56:55)

KH Energa: Ekholm Rosén – Jaworski, Augstkalns, Elomaa, Koskinen, Viitanen – Szécsi, Zieliński, Korenczuk, Syty, Bormanis – Ahonen, Gimiński, M. Kalinowski, K. Kalinowski, Szűcs – Schafer, Maćkowski, Olszewski, Prokurat, Wenker.
Trener: Teemu Elooma.

GKS Tychy: Fučík – Pociecha, Bizacki, Šedivý, Komorski, Jeziorski – Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Jaśkiewicz, Kaskinen, Bukowski, Starzyński, Gościński – Ubowski, Ciura, Juhola, Galant, Szturc.
Trener: Andriej Sidorienko.