Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Sławomir Bomba

Transfery

Mickiewicz odszedł z Zagłębia

Nikita Mickiewicz nie jest już zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Białoruski defensor poprosił szefostwo klubu  o rozwiązanie kontraktu, na co otrzymał zgodę. 

Mickiewicz dołączył do ekipy z Zamkowej przed sezonem i miał zostać liderem sosnowieckiej defensywy. Trener Grzegorz Kluch ustawiał go jednak głównie w trzeciej i czwartej formacji. Jego dorobek w barwach Zagłębia zamknął się na 25 meczach, w których zanotował trzy asysty. Na ławce kar spędził 14 minut, a w klasyfikacji plus/minus, z której w pierwszej kolejności powinno rozliczać się obrońców, wypadł na -10.

Nikita po meczu z Cracovią poprosił o rozmowę, w której zgodnie stwierdziliśmy, że jego kontrakt zostanie rozwiązany za porozumieniem stron. Myślę, że mieliśmy większe oczekiwania co do Nikity, ale i on sam spodziewał się, że jego przygoda w Sosnowcu potoczy się inaczej. Czasem tak bywa, że coś nie gra bez konkretnego powodu, po prostu nie gra i już. Tak chyba było w tym przypadku. Życzę mu wszystkiego dobrego i wielu sukcesów w dalszej karierze – powiedział na łamach klubowej strony dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec, Piotr Majewski.

 

Ostatnie artykuły