Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Sławomir Bomba

Transfery

Mickiewicz znalazł klub na wschodzie. Zagra w najnowszej lidze

Nikita Mickiewicz, który w środę rozstał się z Zagłębiem Sosnowiec, znalazł zatrudnienie na Ukrainie. Jego klub występuje w dopiero co utworzonej Parimatch Superlidze.

Białoruski defensor został zgłoszony do rozgrywek ukraińskiej Parimatch Superligi, czyli dopiero co utworzonej lidze u naszych wschodnich sąsiadów. Nowym klubem Mickiewicz został SK Sokił Kijów. Co ciekawe jego klubowymi kolegami są: Siergiej Kosticyn – ze znakomitą przeszłością w NHL oraz KHL, a także wychowanek Zagłębia Sosnowiec – Michał Stokłosa.

Nowe rozgrywki na Ukrainie rozpoczęły się 8 grudnia. Do tej pory odbyły się dwa mecze. Sokił swoje pierwsze spotkanie rozegra w niedzielę, gdy na wyjeździe zmierzy się z HC Mariupol, gdzie występuje Eliezer Sherbatov – znany z gry w Re-Plast Unii Oświęcim.

Mickiewicz dołączył do ekipy z Zamkowej przed sezonem i miał zostać liderem sosnowieckiej defensywy. Trener Grzegorz Klich ustawiał go jednak głównie w trzeciej i czwartej formacji. Jego dorobek w barwach Zagłębia zamknął się na 25 meczach, w których zanotował trzy asysty. Na ławce kar spędził 14 minut, a w klasyfikacji plus/minus, z której w pierwszej kolejności powinno rozliczać się obrońców, wypadł na -10.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


betclic

Ostatnie artykuły