zklepy.pl
Image default

Mistrz Polski bez lidera! Hovorka rozwiązał kontrakt

Ta informacja z pewnością nie spodoba się kibicom JKH GKS-u Jastrzębie. Marek Hovorka, który obok Zackary’ego Phillipsa należał do najlepiej punktujących zawodników w zespole, opuszcza szeregi mistrzów Polski. Jego dobre występy w PHL nie przeszły bez echa, czego efektem była satysfakcjonująca oferta z zagranicznego klubu.

Przypomnijmy, że olimpijczyk z Pjongczangu dołączył do ekipy znad czeskiej granicy przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu, po rozgrywkach spędzonych na taflach czeskiej ekstraligi. Anonsowano go jako jedno z najgłośniejszych nazwisk naszej rodzimej ligi, a oczekiwania spełnił z nawiązką. Do jego atutów należały przede wszystkim niezła dynamika oraz potężny strzał z klepy. Jego dorobek zatrzymał się na 48 meczach i 56 punktach (21 bramek, 35 asyst).

W fazie play-off nie punktował już z taką efektywnością, należy jednak zauważyć, że w kluczowym etapie przybyło mu nieco obowiązków w defensywie. Miniony sezon zakończył z potrójną koroną: mistrzostwem Polski, Pucharem Polski oraz Superpucharem Polski. Jak informuje oficjalna klubowa strona, Marek Hovorka otrzymał atrakcyjną ofertę z zagranicy, a włodarze JKH zgodzili się na obustronne rozwiązanie kontraktu.

W ostatnich tygodniach Jastor opuściło kilku kluczowych zawodników. Z Jastrzębskiego Klubu Hokejowego odszedł także Zackary Phillips, który wespół z Hovorką uplasował się na szczycie klasyfikacji kanadyjskiej, przenosząc się do oświęcimskiej Unii, a Kamil Wróbel i Jakub Michałowski przystali na ofertę GKS-u Tychy. Swych sił za granicą będą chcieli spróbować natomiast Dominik Paś, Kamil Wałęga, Jan Sołtys oraz Radosław Sawicki.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj