zklepy.pl
Image default

Młoda krew w Toruniu! Wychowanek Polonii Bytom przeniósł się do grodu Kopernika

Michał Zając, który miniony sezon spędził w Stoczniowcu Gdańsk, został właśnie zaprezentowany jako nowy zawodnik KH Energi Toruń. 19-latek podpisał ze „Stalowymi Piernikami” roczny kontrakt.

Wychowanek Polonii Bytom debiutował w Polskiej Hokej Lidze już w kampanii 2018/2019, rozgrywając premierowe spotkania dla swojego macierzystego klubu. W kolejnym sezonie był desygnowany do gry w kadrze PZHL, z kolei w minionych rozgrywkach występował w szeregach GKH Stoczniowca Gdańsk. Tam w 36 spotkaniach zanotował 11 punktów za 4 bramki oraz 7 asyst.

W kuluarach mówiło się, iż usługami Zająca zainteresowani byli również działacze JKH GKS-u Jastrzębie. Miał on zresztą okazję trenować na Jastorze przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, wszak Polonia Bytom to filialna drużyna JKH w rozgrywkach MHL.

Ostatecznie 19-letni bytomianin związał się z KH Energą Toruń. To już szósty transfer dokonany przez „Stalowe Pierniki”. Wcześniej do ekipy dowodzonej przez trenera Jussiego Tupamäkiego dołączyli Mateusz Zieliński, Robert Arrak, Aleksandr Rodionow, Miro Lehtimäki, Aleksandr Szkrabow i Patryk Kogut.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj