Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Młody Białorusin dołączył do KH Energi Toruń

KH Energa Toruń zademonstrowała właśnie swój najnowszy nabytek. Od przyszłego sezonu barw „Stalowych Pierników” będzie strzegł Aleksandr Szkrabow.

Defensor rodem z białoruskiego Homla może pochwalić się niezłymi warunkami fizycznymi (191 centymetrów wzrostu i 94 kilogramy wagi), a jego sporym atutem jest także młody wiek. 21-latek w zeszłym sezonie łączył występy w ekstraligowym HK Dynama Mołodeczno z grą na zapleczu dla „Mińskich Żubrów”. Na najwyższym szczeblu białoruskiego hokeja wystąpił w zeszłej kampanii 22-krotnie, notując w tym czasie 1 bramkę i 4 asysty. Ponadto zagrał w 6 spotkaniach w ramach fazy play-off, nie zaliczył tam jednak żadnego „oczka”.

Warto również przytoczyć, iż Szkrabow ma na swym koncie występy dla młodzieżowych reprezentacji na szczeblu U18 i U20. Podczas Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie w sezonie 2019/2020 dywizji 1A wywalczył brązowy medal.

To już piąty transfer dokonany przez „Stalowe Pierniki”. Przypomnijmy, że wcześniej szeregi ekipy z grodu Kopernika zasilili Mateusz Zieliński, Robert Arrak, Aleksandr Rodionow i Miro Lehtimäki. Bliski finalizacji jest również transfer Patryka Koguta.

alexander-shkrabov-card

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły