Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Młody Czech na testach w Nowym Targu. Zebrał solidny juniorski szlif

Ondřej Volráb przebywa obecnie na testach w ekipie Podhala Nowy Targ. 20-letni Czech co prawda nie ma bogatego doświadczenia w seniorskim hokeju, ale może pochwalić się za to solidnym szlifem wyniesionym z lat juniorskich.

Ondřej Volráb urodził się 4 sierpnia 2001 roku w czeskich Slanach, gdzie stawiał pierwsze hokejowe kroki. Szybko przeniósł się jednak do pobliskiego Kladna, a więc miasta, które może poszczycić się wychowaniem słynnego Jaromíra Jágra. W sezonie 2018/2019 udało mu się nawet zadebiutować w barwach seniorskiej drużyny, która występowała wówczas na zapleczu czeskiej ekstraligi. To właśnie wtedy otrzymał również powołanie do reprezentacji Czech do lat 18, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata Juniorów.

W zeszłym sezonie występował z kolei w szeregach szwedzkiego MODO do lat 20, a także zaliczył 10 spotkań w pierwszej lidze czeskiej dla Draci Šumperk. Volráb przeszedł podobną drogę co Jakub Müller, który niedawno podpisał kontrakt z Comarch Cracovią. Co więcej, obydwaj zawodnicy znają się ze wspólnych występów dla Kladna.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły