zklepy.pl
Image default

Młody Czech na testach w Nowym Targu. Zebrał solidny juniorski szlif

Ondřej Volráb przebywa obecnie na testach w ekipie Podhala Nowy Targ. 20-letni Czech co prawda nie ma bogatego doświadczenia w seniorskim hokeju, ale może pochwalić się za to solidnym szlifem wyniesionym z lat juniorskich.

Ondřej Volráb urodził się 4 sierpnia 2001 roku w czeskich Slanach, gdzie stawiał pierwsze hokejowe kroki. Szybko przeniósł się jednak do pobliskiego Kladna, a więc miasta, które może poszczycić się wychowaniem słynnego Jaromíra Jágra. W sezonie 2018/2019 udało mu się nawet zadebiutować w barwach seniorskiej drużyny, która występowała wówczas na zapleczu czeskiej ekstraligi. To właśnie wtedy otrzymał również powołanie do reprezentacji Czech do lat 18, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata Juniorów.

W zeszłym sezonie występował z kolei w szeregach szwedzkiego MODO do lat 20, a także zaliczył 10 spotkań w pierwszej lidze czeskiej dla Draci Šumperk. Volráb przeszedł podobną drogę co Jakub Müller, który niedawno podpisał kontrakt z Comarch Cracovią. Co więcej, obydwaj zawodnicy znają się ze wspólnych występów dla Kladna.

Najnowsze artykuły

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

„Festiwal Hokeja” na turnieju Pee-Wee w Quebecu!

Redakcja

Fotorelacja: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia (19.11.2023)

Sławomir Bomba

Zostaw komentarz