zklepy.pl
Image default

Młody golkiper zostaje w Sosnowcu. Szczepkowski „backupem” Zagłębia?

Obsadę bramki Zagłębia Sosnowiec spotkała prawdziwa rewolucja. Trener Grzegorz Klich wciąż będzie mógł liczyć jednak na usługi Mikołaja Szczepkowskiego, który przedłużył swój kontrakt o kolejny sezon.

W krótkim odstępie czasu decyzję o zakończeniu swych krótkich karier ogłosili Michał Czernik oraz Marcel Kotuła, natomiast wcześniej stało się jasne, że z ekipą znad Brynicy pożegna się Andriej Fiłonienko. Sosnowieckim kibicom sporo spokoju zapewniła jednak informacja, iż nowym golkiperem Zagłębia został Patrik Spěšný.

Jak na razie, jego jedynym konkurentem do gry jest Mikołaj Szczepkowski. 19-letni wychowanek Stoczniowca Gdańsk przeniósł się na południe Polski, kiedy jego macierzysty klub wycofał się z rozgrywek PHL. Nie udało mu się jeszcze wystąpić w bluzie Zagłębia na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a gdańszczanin musiał zadowolić się występami w MHL.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie młody bramkarz powinien otrzymać swoją szansę do gry. Dziś podpisał on bowiem roczny kontrakt. Jeszcze do niedawna kadra Zagłębia stanowiła sporą zagadkę. Z każdym dniem klubowi działacze zaczęli odsłaniać jednak kolejne karty i mamy już wstępny pogląd na skład sosnowiczan na sezon 2022/2023.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj