Znajdziesz nas też tutaj:
fot. cracovia-hokej.pl

Transfery

Młody napastnik zostaje w grodzie Kraka. Brynkus podpisał nowy kontrakt

Choć mamy dopiero połowę maja, w Krakowie wyścig zbrojeń ruszył pełną parą. Po szeregu wzmocnień Cracovii poznaliśmy kolejne decyzje personalne. W przyszłym sezonie barwy krakowskiego klubu wciąż będzie reprezentował Sebastian Brynkus.

Sebastian Brynkus to wychowanek Podhala Nowy Targ, lecz od 2018 roku reprezentuje barwy Comarch Cracovii. W poprzednim sezonie mógł liczyć na stałe miejsce w składzie „Pasów”, będąc „sztandarowym” młodzieżowcem w talii Rudolfa Roháčka. Brynkus w 40 meczach sezonu zasadniczego 2021/2022 zdobył 3 gole oraz tyleż samo asyst. W 6 meczach play-offów zapisał na swym koncie 1 asystę.

Czy przyszły sezon będzie przełomowy w karierze 21-latka? Jedno jest pewne. Na pewno nie będzie mu łatwiej o minuty na lodzie niż w poprzedniej kampanii. Wszystko to za sprawą zmasowanej ofensywy transferowej „Pasów”. Jak do tej pory, krakowianie pozyskali Martina KasperlíkaRomana RácaRoberta ArrakaMarka RačukaRadosława Sawickiego Patryka Wronkę, a na horyzoncie widać już kolejne wzmocnienia ataku. Śmiało możemy przypuszczać, iż wśród napastników Cracovii będzie panowała największa konkurencja w całej lidze.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły