Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Mocny apel PZHL. „Domagamy się natychmiastowego zawieszenia członkostwa”

Polski Związek Hokeja na Lodzie wydało pismo, w którym zawarte są jasne argumenty za tym by nałożyć sankcje na reprezentacje Rosji i Białorusi. „Putin i Łukaszenka kochają ten sport. Takie sankcje ich zabolą” – komentuje Mirosław Minkina, prezes PZHL.

Już jutro ma odbyć się posiedzenie zarządu IIHF, na którym omawiane mają być różne warianty sankcji na reprezentacje Rosji i Białorusi. Władze PZHL wystosowały pismo w tej sprawie, w którym domagają się natychmiastowego zawieszenia obu reprezentacji, zawieszenia członków tych federacji w IIHF oraz zawieszenia współpracy IIHF z KHL. Poniżej pełna treść pisma:

„24 lutego świat obudził się z szokującą i straszną wiadomością – Rosja przy wsparciu Białorusi rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę wojnę z Ukrainą. Taka działalność stoi w sprzeczności z Kartą Olimpijską i z podstawowymi zasadami prawa międzynarodowego.

Wszyscy widzieliśmy materiały przedstawiające okropności wojny i ofiary wśród ludności wojskowej, jak i cywilnej. W wyniku ataku na Ukrainie, jesteśmy świadkami katastrofy humanitarnej.

W geście solidarności z innymi międzynarodowymi sportowymi organizacjami, w tym MKOI, prosimy, aby IIHF wydał oświadczenie stwierdzające, że wspólnie stoimy za naszymi ukraińskimi braćmi i siostrami oraz całkowicie i stanowczo potępiamy rosyjską agresję na Ukrainę.

W obecnej sytuacji, podobnie jak przedstawiciele innych społeczności hokejowych, domagamy się:

– Natychmiastowego zawieszenia członkostwa Rosyjskiej Federacji Hokeja na Lodzie i Białoruskiej Federacji Hokeja w IIHF,

– Natychmiastowego zawieszenia przedstawicieli Rosyjskiej i Białoruskiej Federacji w strukturach IIHF,

– Natychmiastowego zawieszenia wszelkiej współpracy IIHF z KHL”

Przygotowując treść pisma, władze Polskiego Związku Hokeja na Lodzie konsultowały się z innymi federacjami. – Wiele stoi na podobnym stanowisku. Aby wprowadzić wszystkie zaproponowane rozwiązania, konieczna będzie organizacja nadzwyczajnego kongresu IIHF. Warto, bo Łukaszenka i Putin kochają ten sport. Takie sankcje naprawdę ich zabolą – komentuje Mirosław Minkina, prezes PZHL.

(źródło: polskihokej.eu).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły