Znajdziesz nas też tutaj:
fot. hokej.gkskatowice.eu

Transfery

Monto zostaje w Katowicach

Joona Monto parafował roczną umowę z mistrzem Polski i w kolejnym sezonie również będzie bronił barw GieKSy.

Monto był jednym z ostatnich transferów GieKSy przed poprzednim sezonem. Dla Fina była to także pierwsza przeprowadzka poza granice swojej ojczyzny. Szybko jednak udało mu się wkomponować do zespołu, w którym często bronił osłabień oraz był odpowiedzialny za grę w przewadze. Łącznie udało mu się zgromadzić na swym koncie 29 punktów (6 bramek, 23 asysty), w tym 8 (1+7) w fazie play-off, a w klasyfikacji plus/minus wypadł na +13.

Nic zatem dziwnego, że działacze GieKSy dalej widzieli go w swoim składzie. Monto podpisał z mistrzem Polski kolejny, roczny kontrakt.

Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że Joona zasłużył na to, by pozostać w drużynie na kolejny sezon. Był jednym z najbardziej kreatywnych graczy zespołu, a zarazem nieraz imponował swoim spokojem pod bramką rywala i dokładnością zagrań. Na pewno wielu kibiców ma w pamięci piękną bramkę, jaką zdobył Monto w trzecim meczu finałowym. Cieszymy się, że wesprze nas w kolejnym sezonie – powiedział dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice Roch Bogłowski.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły