zklepy.pl
Image default

Müller: Cel jest tylko jeden!

Comarch Cracovia od kilku lat stosuje taktykę, gdzie kolejne wzmocnienia są pozyskiwane w trakcie sezonu, według aktualnych potrzeb drużyny. Tym razem pierwszym transferem „Pasów” po rozpoczęciu się rozgrywek jest Jakub Müller. 22-letni Czech przejawia ambitny cel.

Dla Comarch Cracovii było to dopiero drugie spotkanie wyjazdowe w tym sezonie. W minioną niedzielę ekipa ze stolicy Małopolski triumfowała w Oświęcimiu. We wczorajszym meczu przez długi czas pachniało dogrywką, ale ostatecznie to jastrzębianie w samej końcówce zdołali urwać trzy punkty.

Pierwsza tercja nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Straciliśmy dwie bramki, lecz później udało nam się podnieść. Koniec końców, przegraliśmy jednak ten mecz, więc nie możemy być zadowoleni z rezultatu – ocenił Jakub Müller.

Dla czeskiego obrońcy był to debiut w barwach nowej drużyny. Jego transfer został ogłoszony jeszcze tego samego dnia. Jakie wrażenie wywarli na nim mistrzowie Polski?

Nie wydaje mi się, by rywale nas czymś zaskoczyli. Na początku więcej atakowali, mieli swoje okazje, ale zdołaliśmy wyrównać. Zaczęliśmy wtedy grać lepiej i odpowiedzialniej – dodał nowy nabytek „Pasów”.

Müller może pochwalić się ciekawą przeszłością juniorską: pierwsze kroki stawiał w Kladnie, a przez rok szlifował swe umiejętności w Finlandii w młodzieżowej drużynie Saimaan Pallo. To właśnie wtedy otrzymał szansę w reprezentacji Czech do lat 19. W seniorskim hokeju debiutował w pierwszej lidze czeskiej, a miniony sezon spędził w szeregach HK Martin, gdzie rywalizował na zapleczu słowackiej ekstraligi.

Pod koniec sierpnia byłem testowany przez SC Kolín z pierwszej ligi czeskiej, ale nie wywalczyłem tam angażu. Później pojawiło się zainteresowanie z Krakowa. Cieszę się jednak, że tu trafiłem i liczę, że zajdziemy jak najdalej – wyjaśnił 22-letni defensor.

Nie da się ukryć, że Comarch Cracovia to obecnie zupełnie inna drużyna, niż ekipa, która sięgnęła po zeszłosezonowe srebro. W okresie wiosennym oraz letnim klubowi działacze nie wykonali jednak zbyt wielu transferowych ruchów. Jakub Müller jest ich pierwszym zawodnikiem pozyskanym po rozpoczęciu sezonu. Jakie stawia przed sobą cele?

Cel jest tylko jeden – wraz z drużyną chcę zajść jak najdalej i powalczyć o tytuł – zapewnił były młodzieżowy reprezentant Czech.

fot. Waldemar Buszta.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj