zklepy.pl
Image default

Murphy powrócił na Wyspy Brytyjskie. Ponownie został „Gigantem”

Darcy Murphy po dwóch latach powrócił do północnoirlandzkiej ekipy Belfast Giants, występującej na najwyższym poziomie rozgrywkowym Wielkiej Brytanii – Elite Ice Hockey League. To kolejny zawodnik pochodzący z Ameryki Północnej, który po sezonie żegna się z Comarch Cracovią.

Darcy Murphy trafił do krakowskiego klubu tuż na początku bieżącego roku po rozstaniu ze szwajcarskim HC Thurgau. W sezonie zasadniczym zanotował rewelacyjne liczby, notując 17 punktów (9 bramek i 8 asyst) w 12 meczach. Nie udało mu się jednak utrzymać dobrej formy w kluczowej fazie sezonu, bowiem w play-offach zaliczył raptem 3 punkty (za 1 bramkę i 2 asysty) w 15 spotkaniach.

28-letni Kanadyjczyk występował już w stolicy Irlandii Północnej w latach 2017 – 2019. W swym drugim sezonie okazał się być zwycięzcą klasyfikacji kanadyjskiej EIHL. Oprócz niego na powrót do Belfastu zdecydowali się Kevin Raine oraz Tyler Beskorowany. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywał Adam Keefe, trener Belfast Giants:

Zarówno klub, jak i fani długo czekali na ten moment. Nastawiamy się, że nasz powrót na lód wywoła w Belfaście sporo szumu, a te wzmocnienia dowodzą, że traktujemy nadchodzący sezon poważnie. Darcy Murphy, Kevin Raine i Tyler Beskorowany to gracze o ponadprzeciętnej pozycji; każdy z nich może pochwalić się sporymi osiągnięciami w Belfaście, jak i poza nim.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj