zklepy.pl
Image default

Němec zostaje! Nowy kontrakt czeskiego snajpera

Erik Němec to kolejny hokeista rodem z Czech, który zdecydował się na dalsze reprezentowanie barw Comarch Cracovii. Nowa umowa 27-letniego napastnika obowiązuje do zakończenia nadchodzącego sezonu.

Zawodnik urodzony w Metylovicach dołączył do „Pasów” przed rozpoczęciem minionych rozgrywek, przenosząc się z ekstraligowego HC Witkowice (choć występował również na zapleczu w AZ-ecie Hawierzów). W swym premierowym sezonie spędzonym na taflach Polskiej Hokej Ligi zaprezentował się w 51 spotkaniach, w których wywalczył 41 punktów za 16 bramek i 25 asyst.

– Cieszę się z kolejnej otrzymanej szansy. Od początku czułem się dobrze w Krakowie i nie zastanawiałem się zbyt długo nad złożeniem podpisu. Bez wątpienia wpływ na to miał również fakt, że trzon drużyny został zachowany, Klub jest stabilny oraz zawsze walczy o najwyższe cele – powiedział na łamach oficjalnej strony po parafowaniu nowej umowy.

Do tej pory kontrakty z ekipą dowodzoną przez trenera Rudolfa Roháčka odnowili Damian Kapica, Martin Dudáš, Jiří Gula, Jakub Šaur, Aleš Ježek, Dienis Pieriewozczikow i Štěpán Csamangó. Gród Kopernika opuścili natomiast Luke Ferrara, Robert Kowalówka, Emil Oksanen i Dawid Musioł.

Najnowsze artykuły

KH Energa Toruń bez prezesa! Bogdan Rozwadowski odwołany

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń zmieni prezesa? Bogdan Rozwadowski bez absolutorium

Mikołaj Pachniewski

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj