zklepy.pl
Image default

Němec zostaje! Nowy kontrakt czeskiego snajpera

Erik Němec to kolejny hokeista rodem z Czech, który zdecydował się na dalsze reprezentowanie barw Comarch Cracovii. Nowa umowa 27-letniego napastnika obowiązuje do zakończenia nadchodzącego sezonu.

Zawodnik urodzony w Metylovicach dołączył do „Pasów” przed rozpoczęciem minionych rozgrywek, przenosząc się z ekstraligowego HC Witkowice (choć występował również na zapleczu w AZ-ecie Hawierzów). W swym premierowym sezonie spędzonym na taflach Polskiej Hokej Ligi zaprezentował się w 51 spotkaniach, w których wywalczył 41 punktów za 16 bramek i 25 asyst.

– Cieszę się z kolejnej otrzymanej szansy. Od początku czułem się dobrze w Krakowie i nie zastanawiałem się zbyt długo nad złożeniem podpisu. Bez wątpienia wpływ na to miał również fakt, że trzon drużyny został zachowany, Klub jest stabilny oraz zawsze walczy o najwyższe cele – powiedział na łamach oficjalnej strony po parafowaniu nowej umowy.

Do tej pory kontrakty z ekipą dowodzoną przez trenera Rudolfa Roháčka odnowili Damian Kapica, Martin Dudáš, Jiří Gula, Jakub Šaur, Aleš Ježek, Dienis Pieriewozczikow i Štěpán Csamangó. Gród Kopernika opuścili natomiast Luke Ferrara, Robert Kowalówka, Emil Oksanen i Dawid Musioł.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj