Znajdziesz nas też tutaj:

NHL

NHL. Owieczkin wyrównał rekord. 700 asyst Patricka Kane’a

Aleksandr Owieczkin ubiegłej nocy zdobył swoją 274. bramkę podczas gier w przewadze i zrównał się z pierwszym w klasyfikacji Davem Andreychukiem. Capitals przegrali jednak z Chicago Blackhawks. Kamień milowy 700 asyst osiągnął za to Patrick Kane.

Owieczkin otworzył wynik wyjazdowego meczu Capitals z Chicago Blackhawks. “Owi” w swoim stylu „kropnął” z klepy podczas gry w przewadze w 24. minucie. Tym samym „Wielka Ósemka” zrównał się z Davem Andreychukiem w liczbie bramek zdobytych, gdy rywale występują w szczuplejszym składzie. Gol Rosjanina był dla niego takim 274. w karierze.

Gol Aleksandra Owieczkina, wyrównujący rekord Dave’a Andreychuka:

Kapitan „Stołecznych” nie mógł być jednak zadowolony, bowiem jego zespół przegrał w „Wietrznym mieście” 4:5, ale zgarnął “oczko” za remis w regulaminowym czasie gry. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że Blackhawks zdobyli trzy gole w odstępie zaledwie 34 sekund! Swój kamień milowy zaliczył także Patrick Kane, który tego wieczora zanotował dwie asysty – osiągając próg 700 kluczowych podań w karierze.

Punkt dla drużyny Waszyngtonu uratował Conor Sheary, który po asyście Owieczkina, wyrównał wynik spotkania na zaledwie trzy sekundy przed końcem meczu! W dogrywce złotą bramkę dla Chicago zdobył, powracający po kontuzji, obrońca Caleb Jones. 

Owieczkin wciąż goni wielkiego Wayne’a Gretzky’ego pod względem liczby bramek zdobytych w karierze. Obecnie Rosjanin zajmuje 4. miejsce w historii. „Owi” ma na koncie 751 goli. Do trzeciego Jaromira Jágra brakuje mu 15 trafień.


betclic

Ostatnie artykuły