zklepy.pl

NHL: Zmiana menedżera generalnego finalistów Pucharu Stanleya. Głębokie roszady za sterami „The Habs”

Marc Bergevin, który pełnił obowiązki menedżera generalnego Montreal Canadiens, został odwołany ze swojej funkcji. Pracę stracili również jego asystent – Trevor Timmins oraz Paul Wilson, który odpowiadał za sprawy publiczne związane z klubem.

Nie da się ukryć, iż kibice Montreal Canadiens nie mają prawa być usatysfakcjonowani wynikami swoich ulubieńców. W poprzednich rozgrywkach, po przeciętnym sezonie zasadniczym, udało im się zajść aż do finału Pucharu Stanleya. „The Habs” ulegli tam ekipie Tampa Bay Lightning, lecz zakończyli sezon z podniesioną głową.

W trwającej kampanii nie jest już tak wesoło. Canadiens zajmują trzecie od końca miejsce w Konferencji Wschodniej. Niżej znajdują się tylko New York Islanders i Ottawa Senators. Choć za nimi ledwo ćwierć sezonu, na horyzoncie nie było zbyt wielu perspektyw na zmianę ich położenia.

Nic zatem dziwnego, iż cierpliwość w prowincji Quebec wyczerpała się. Nie licząc kilku przebłysków (takich jak tegoroczne dotarcie do finału Pucharu Stanleya), Marc Bergevin od rozpoczęcia swojej pracy w sezonie 2012/2013 nie był w stanie zbudować zbalansowanego zespołu. Z kolei sztab skautingu, na czele którego stał Trevor Timmins, również nie słynął z wielu trafnych decyzji. Dość powiedzieć, iż spośród ośmiu wyborów z pierwszej rundy draftu (licząc od 2012 roku), do dziś klub posiada prawa do zaledwie dwóch zawodników. Jednym z nich jest Ryan Poehling (raptem 37 meczów w NHL), drugim z kolei niesławny Logan Mailloux. Kiedy światło dzienne ujrzał fakt, iż rozpowszechnia on nagie zdjęcia bez zgody fotografowanej dziewczyny, na jego głowę wylano kubeł pomyj. 18-letni hokeista kajał się, a w akcie skruchy zwrócił się do klubów z NHL, by nie sięgać po niego w tegorocznym drafcie. „The Habs” zlekceważyli jednak jego prośbę.

Tak newralgiczne stanowiska nie znoszą jednak próżni. Montreal Canadiens zatrudnili wczoraj Jeffa Gortona, który posiada spore doświadczenie kierownicze wyniesione z Boston Bruins i New York Rangers. Przydzielono mu funkcję wiceprezydenta do spraw operacji hokejowych. 

Najnowsze artykuły

NHL: Pittsburgh pewnie wygrywa. “Capitals” bezradne u siebie

Jan Stepiczew

NHL: Grad bramek w Vancouver. Wysoka porażka Edmonton

Jan Stepiczew

Wystartował sezon w NHL. Niespodzianka w Pittsburghu, “Jastrzębie” wygrywają

Jan Stepiczew

Zostaw komentarz