zklepy.pl

Nie Sosnowiec, a Nowy Targ. Zmiana w obsadzie sędziów po wczorajszym skandalu 

Po fatalnej pomyłce sędziowskiej w meczu Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim, szef wydziału sędziowskiego – Zbigniew Wolas odsunął na kilka meczów Rafała Noworytę i Jacka Szuttę. Rodziło się jednak pytanie jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec duetu z Węgier i okazuje się że żadnych. 

Bonifác Máhr-Stumpf (sędzia główny) i Bence Kovesi (sędzia liniowy) tworzyli zespół sędziów we wczorajszym spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy. Mecz zakończył się w atmosferze ogromnego skandalu. Sędziowie dopuścili się błędu który mógł mieć wpływ na wynik meczu. Reakcja Zbigniewa Wolasa również była stanowcza. Odsunął on od wykonywania sędziowskich obowiązków Rafała Noworytę (4 mecze zawieszenia) i Jacka Szuttę (6 meczów zawieszenia). 

Pojawiło się jednak pytanie czy wobec niniejszej sytuacji nie powinno się odesłać sędziów z Węgier do domu. To również na nich spoczywa odpowiedzialność za wczorajszy skandal. Tak się jednak nie stało. Jak możemy zobaczyć w rozpisce na stronie sedziahokeja.org, Bonifác Máhr-Stumpf i Bence Kovesi będą sędziować mecz PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy. Pierwotnie byli przydzieleni do spotkania w Sosnowcu, gdzie miejscowe Zagłębie ma podjąć Re-Plast Unię Oświęcim. 

Mecz Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim będzie sędziować zespół: Paweł Kosidło, Paweł Breske (sędziowie główni) i Wojciech Czech, Artur Hyliński (liniowi).

W Nowym Targu sędziować będą: Bonifác Máhr-Stumpf, Michał Baca (główni) i Bence Kovesi, Michał Żak (liniowi)

Przypomnijmy jak wyglądała wczorajsza sytuacja: 

Najnowsze artykuły

PZU Podhale. Dwa powroty i kolejna kontuzja

Mikołaj Pachniewski

Bizub nie uchronił Podhala przed porażką. GieKSa z trzema punktami

Osiem porażek z rzędu. Kibice mają dość

Redakcja

Zostaw komentarz