Niespodzianka podczas piątkowej nocy! Colorado Avalanche pokonane przez Calgary Flames [WIDEO]

Mało kto się nie spodziewał, iż obrońcy tytułu, drużyna Colorado Avalanche w drugim meczu poniosą pierwszą porażkę w sezonie. “Lawiny” na wyjeździe musiały uznać wyższość Calgary Flames, ulegając rezultatem 3:5. Wygrana zespołu z Calgary mogła cieszyć podwójnie ze względu na to, że jest to zwycięstwo nr 700 dla trenera Darryla Suttera.

Spotkanie w Calgary rozpoczęło się od mocnego uderzenia mistrzów NHL. Już w pierwszej minucie Colorado Avalanche otworzyło wynik spotkania. Bowem Byram wykorzystał zamieszanie pod bramką strzeżoną przez Markstroma i w prosty sposób skierował krążek do bramki gospodarzy. Po tym trafieniu “Płomienie” od razu ruszyły do ataku. Po wielu składanych akcjach krążek w końcu znalazł drogę do bramki przyjezdnych. Ładnym udereniem popisał się Brett Ritchie który nie pozostawił żadnych szans czeskiemu golkiperowi.

Druga część gry zdecydowanie należała do gospodarzy. Colorado Avalanche nie mogło znaleźć sposobu, by ponownie objąć prowadzenie. Mistrzowie pogubili się podczas okresu gry w przewadze, co wykorzystał Dillon Dude i na tablicy świetlnej widniał wynik 2:1. Ponad minutę później byliśmy świadkami kolejnego trafienia ze strony kanadyjskich hokeistów, autorstwa Eliasa Lindholma.

Ostatnia tercja zakończyła się remisem 2:2, co oznaczało, iż Calgary w całym meczu odnieśli zwycięstwo rezultatem 5:3. Warto również wspomnieć, że udało się kanadyjskiej drużynie przerwać passę porażek na inaugurację ligi po 13 sezonach.

Calgary Flames – Colorado Avalanche 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
1:0 – Bowen Byram – Devos Toews – Nathan MacKinnon (01:39)
1:1 – Brett Ritchie – Milan Lucic – Mackenzie Weegar (11:29)
2:1 – Dillon Dube – Andrew Mangiapane (22:31, 4/5)
3:1 – Rasmus Andersson – Mackenzie Weegar (34:52)
4:1 – Tyler Toffoli – Nazem Kadri – Rasmus Anderson (41:12, 5/4)
5:1 – Elias Lindholm – Jonathan Huberdeau (42:47)
5:2 – Nathan MacKinnon – Pavel Francouz (43:08)
5:3 – Walerij Niczuszkin – Mikko Rantanen – Artturi Lehkonen (51:01, 5/4)