zklepy.pl
Image default

Niespodziewany zwrot akcji! Skinnars odchodzi z Unii

Johan Skinnars, który od początku swojego pobytu w Oświęcimiu należał do wyróżniających się postaci biało-niebieskich, nie jest już zawodnikiem Unii. 32-letni Szwed przystał na ofertę duńskiego ekstraligowca – Aalborg Pirates.

Johan Skinnars dołączył do Unii Oświęcim w maju tego roku. Ze względu na jego doświadczenie, oczekiwania w stosunku do szwedzkiego napastnika były spore. W przeszłości z powodzeniem występował on w ekstralidze norweskiej, francuskiej i duńskiej, a także notował bardzo przyzwoite występy na zapleczu SHL, będącej najwyższym poziomem rozgrywkowym w Szwecji.

Hokeista urodzony w Leksand dał się poznać jako uniwersalny żołnierz w szeregach drużyny dowodzonej przez Toma Coolena. W obliczu skomplikowanej sytuacji kadrowej zespołu, zajął miejsce na obronie, gdzie nie tylko dobrze wywiązywał się z defensywnych obowiązków, ale i wciąż miał spory wkład w ofensywę. Ostatecznie, jego dorobek w biało-niebieskiej bluzie zamknął się na 17 spotkaniach, w których zapisał na swym koncie 14 punktów za 5 goli i 9 asyst.

Nową drużyną Skinnarsa będą duńscy Aalborg Pirates. Po siedemnastu kolejkach Metal Ligaen zajmują oni drugą lokatę w tabeli. Były hokeista Unii miał już okazję występować w tych rozgrywkach w sezonie 2018/2019. Wówczas jako zawodnik Herlev Eagles wystąpił w 47 meczach, notując 65 punktów (21 goli, 44 asysty).

– Johan wzmocni nasz atak, a także sprawi, iż będziemy groźniejsi w przewagach. Pamiętamy, jak spore zagrożenie stanowił dla nas w barwach Herlev Eagles i oczekujemy, że w naszych szeregach będzie nie mniej skuteczny – powiedział dyrektor sportowy Aalborg Pirates, Ronny Larsen.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj