Norweżki za mocne dla Polek. „Orlice” czwarte w Chomutowie

Polki na zakończenie turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w 2022 roku przegrały z Norweżkami 1:7. Podopieczne Ivana Bednara zakończyły zmagania na czwartym miejscu.

Spotkanie nie rozpoczęło się dla biało-czerwonych dobrze. Już po 7. minutach przegrywały 0:2, gdyż Martynę Sass pokonały Thea Jorgensen i Mathea Fischer. „Orlice” próbowały, walczyły, ale na nic się to zdało, choć różnica klas nie była tak widoczna, jak w starciu z Czeszkami.

Kolejne dwie bramki Norweżki zaaplikowały w drugiej tercji. Sass musiała skapitulować po uderzeniu Fischer, a na 4:0 podwyższyła Madalen Haug Hansen, która pokonała Agatę Kosińską-Horzelską, która w 23. minucie zameldowała się pomiędzy słupkami. Biało-czerwone szybko odpowiedziały na czwarte trafienie i wykorzystały fakt, że karę pięciu minut otrzymała Haug Hansen i po ładnym rozegraniu krążka, do siatki trafiła Ewelina Czarnecka.

Podopieczne Ivana Bednara wyszły zmotywowane na trzecią odsłonę i chciały powalczyć o odrobienie strat. Ich marzenia zostały szybko zweryfikowane, bo po 38 sekundach od rozpoczęcia decydującej partii „Kosę” pokonała line Bialik. Później do siatki trafiły jeszcze Andrine Furulund, która okazała się najsprytniejsza w podbramkowym zamieszaniu, a wynik spotkania ustaliła Andrea Dalen po akcji sam na sam.

Tym samym Polki zakończyły zmagania na czwartym miejscu. W drugim meczu Czeszki pokonały Węgierki 5:1 i po raz pierwszy w historii awansowały na igrzyska olimpijskie.

6:1 – Andrine Furulund – Mathea Fischer (52:08),
7:1 – Andrea Dalen – Lene Tendenes (58:26).

Strzały: 40 – 16.
Minuty karne: 17 – 2.

Norwegia: Holterud Olson – Morset, Johansen; Dalen, Haug Hansen, Bialik – Bergesen, Jorgensen; Furulund, Fischer, Biseth Engmann – Tendenes, Tillman; Brunvold, Kruse, Berge – Haukali, Sirum; Nyberg, Pedersen, Bjelland.
Trener: Thomas Pettersen.

Polska: Sass (od 22:31 Kosińska-Horzelska) – Chrapek, Sfora; Późniewska, Czarnecka, Łaskawska – Gogoc, Zielińska; Sikorska, Wieczorek, Tomczok – Kamińska, Korkuz; Strzelecka, Talanda, Dziwok oraz Orawska, Wcisło, Łąpieś.
Trener: Ivan Bednar.