zklepy.pl
Image default

Nowa twarz na ławce Podhala – były asystent Valtonena

Wakat na ławce trenerskiej TAURON Podhala Nowy Targ nie trwał długo. Miejsce ustępującego ze stanowiska Andrieja Gusowa objął Juraj Faith. To były asystent Tomka Valtonena w Dukli Michalovce.

Przypomnijmy, że wbrew pierwotnym zapewnieniom włodarzy TAURON Podhala Nowy Targ, Andriej Gusow nie będzie pełnij roli pierwszego szkoleniowca w przyszłym sezonie Polskiej Hokej Ligi. Białoruski trener przystał na propozycję objęcia sterów reprezentacji Polski do lat 18.

Klubowi działacze szybko znaleźli zastępstwo. Nowym trenerem „Szarotek” został Juraj Faith. 46-letni szkoleniowiec nie ma wielkiego doświadczenia, choć nie obca mu jest praca z młodymi zawodnikami.

Jako hokeista Faith reprezentował barwy słowackich ekstraligowców. Występował także w Niemczech, na Wyspach Brytyjskich oraz na Węgrzech. W 2018 roku rozpoczęła się jego trenerska przygoda. Objął wówczas odpowiedzialność za wyniki młodzieżowej ekipy HC Koszyce do lat 16. Przez kolejne dwa sezony był z kolei asystentem Tomka Valtonena w Dukli Michalovce.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj