zklepy.pl
Image default

Nowa twarz w toruńskim zespole. To 22-letni Łotysz

Deniss Fjodorovs to najnowszy nabytek toruńskiej KH Energi. Łotysz występował w przeszłości w młodzieżowych kadrach swojego kraju. Ma za sobą też występy w KHL. Ponadto w zespole prowadzonym przez Juhę Nurminena jest dwóch testowanych obcokrajowców.

Deniss Fjodorovs urodził się w Rydze i ma 22 lata. Mierzy 174 centymetry i waży 78 kilogramów. Może grać zarówno jako środkowy, jak i skrzydłowy. Przebył przez wszystkie szczeble młodzieżowych kadr swojego kraju.

Zeszły sezon zakończył w kazachskim klubie – Saryarka Karaganda. W 47 meczach zdobył 10 bramek i zanotował 21 asyst. Na ławce kar przebywał łącznie 14 minut karnych.

W klubie przebywa jeszcze dwóch testowanych obcokrajowców. Srdjan Subotić to 23-letni Serb, który występuje na pozycji napastnika. Poprzedni sezon rozgrywał w barwach HK Celje. Dysponuje on niezłymi warunkami fizycznymi. Ma 180 centymetrów i waży 80 kilogramów.

Drugim z testowanych jest Jakub Kwiatkouski. 21-letni Białorusin gra w Polsce od trzech lat. Swoją przygodę w Polsce rozpoczął od przygody z MOSM-em Tychy. Po roku gry przeniósł się do Sokołów Toruń. Teraz jednak znalazł się na testach w zespole KH Energi Toruń licząc na kontrakt.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj