zklepy.pl
Image default

Nowe wyzwanie Ēriksa Ševčenki! Łotysz wrócił do ojczyzny

Ēriks Ševčenko, który przez minione trzy sezony strzegł barw JKH GKS-u Jastrzębie, zdecydował się na nowe hokejowe wyzwanie w swojej ojczyźnie. 31-letni defensor będzie odpowiedzialny za sportowy rozwój uczniów szkoły sportowej w Dyneburgu.

Ēriks Ševčenko dołączył do ekipy znad czeskiej granicy w listopadzie 2020 roku. Premierowa kampania okazała się być szczególna nie tylko dla nabytku jastrzębian, ale i całej drużyny. W pierwszym sezonie pomógł on bowiem w sięgnięciu po Puchar Polski oraz historyczny triumf w Polskiej Hokej Lidze.

Kolejne dwa sezony nie obfitowały już w tyle sukcesów, choć 31-latek poszerzył swą gablotę z medalami o pamiątki za Superpuchar Polski oraz brąz mistrzostw Polski. Reprezentował także Jastrzębski Klub Hokejowy na arenie Champions Hockey League. W kampanii 2021/2022 występował w Jastrzębiu-Zdroju ze swoim młodszym bratem – Artūrsem.

W najbliższych dniach powinna się rozstrzygnąć przyszłość kolejnych zawodników JKH. 31 marca wygasają bowiem kontrakty w zespole, który zakończył rywalizację na ćwierćfinale po siedmiomeczowym boju z GKS-em Katowice.

A co z przyszłością Ševčenki? Rodowity dyneburczyk rozpocznie nowe wyzwanie, polegające na koordynowaniu szkoły hokejowej w jego rodzinnym mieście. Przypomnijmy, iż w poprzednim sezonie w barwach JKH występowało jeszcze czterech innych Łotyszy.

Zestawienie transferów 2023/2024.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj