Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Nowy bramkarz STS-u Sanok. To nabytek rodem z Finlandii

Dominik Salama został oficjalnie przedstawiony jako nowy bramkarz Ciarko STS-u Sanok. 24-letni golkiper reprezentował do tej pory barwy klubów z Półwyspu Skandynawskiego.

O wzmocnieniu rywalizacji między słupkami sanockiej bramki mówiło się już od kilku miesięcy. Podkarpaccy włodarze zdołali pozyskać nowego bramkarza na dwa dni przed zamknięciem okienka transferowego. Ich wybór padł na Dominika Salamę.

24-letni bramkarz urodzony w Vaancie strzegł w tym sezonie bramki fińskiego drugoligowca JHT. Wystąpił tam w 13 spotkaniach, a jego skuteczność interwencji zamknęła się na 92,8% obronionych strzałów. Salama przepuszczał przy tym średnio 2,31 gola na 60 minut gry.

Do tej pory niekwestionowaną „jedynką” sanoczan był Patrik Spěšný. Czech rozegrał w tym sezonie 30 meczów, broniąc 89,6% strzałów (przy średnio 3,42 golach wpuszczanych na mecz). Niewiele gorszymi statystykami legitymuje się jego dotychczasowy zmiennik, Filip Świderski. Ten z kolei zaprezentował się w 8 spotkaniach (89,3%, 3,85 GAA).


 

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły