Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Nowy defensor STS-u Sanok! Fiński trend podtrzymany

Julius Marva został nowym obrońcą Ciarko STS-u Sanok. 25-letni zawodnik ze sporym doświadczeniem wyniesionym z zaplecza fińskiej ekstraligi minione rozgrywki spędził na trzecim poziomie rozgrywkowym w Szwecji.

Obrońca dysponujący lewym chwytem kija w zeszłym sezonie reprezentował barwy Kiruny AIF. Wystąpił tam łącznie w 39 spotkaniach, zdobywając 8 bramek oraz 9 asyst, z kolei w klasyfikacji plus/minus wypadł na -3. Wcześniej przez przeszło trzy lata grał dla Savonlinnan Pallokerho, a w swym ostatnim sezonie spędzonym w fińskiej drużynie dostąpił nawet zaszczytu pełnienia roli alternatywnego kapitana.

W jego CV znajdziemy także występy za oceanem, gdzie w rozgrywkach NAHL bronił barw Fairbank Ice Dogs. Pierwsze hokejowe kroki stawiał natomiast w ekipie Rauman Lukko, a więc aktualnego mistrza Finlandii.

Planujemy jeszcze kilka transferów. Konsekwentnie realizujemy założony wcześniej plan budowy zespołu. Będzie on oparty na naszej młodzieży i zawodnikach z Sanoka, którzy będą wspierani solidnymi obcokrajowcami – na łamach oficjalnej strony zapewnił prezes Michał Radwański.

W Sanoku Marva spotka się z dobrze znanym mu rówieśnikiem Eemelim Piippo. To kolejny nabytek rodem z Kraju Tysiąca Jezior, bowiem wcześniej działacze zespołu z Podkarpacia zapewnili sobie usługi Samiego Tamminena, nota bene występującego w zeszłym sezonie w tych samych rozgrywkach, co Julius Marva. Umowa nowego obrońcy obowiązuje do zakończenia nadchodzącej kampanii.


 

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły