zklepy.pl
Image default

Nowy defensor STS-u Sanok! Fiński trend podtrzymany

Julius Marva został nowym obrońcą Ciarko STS-u Sanok. 25-letni zawodnik ze sporym doświadczeniem wyniesionym z zaplecza fińskiej ekstraligi minione rozgrywki spędził na trzecim poziomie rozgrywkowym w Szwecji.

Obrońca dysponujący lewym chwytem kija w zeszłym sezonie reprezentował barwy Kiruny AIF. Wystąpił tam łącznie w 39 spotkaniach, zdobywając 8 bramek oraz 9 asyst, z kolei w klasyfikacji plus/minus wypadł na -3. Wcześniej przez przeszło trzy lata grał dla Savonlinnan Pallokerho, a w swym ostatnim sezonie spędzonym w fińskiej drużynie dostąpił nawet zaszczytu pełnienia roli alternatywnego kapitana.

W jego CV znajdziemy także występy za oceanem, gdzie w rozgrywkach NAHL bronił barw Fairbank Ice Dogs. Pierwsze hokejowe kroki stawiał natomiast w ekipie Rauman Lukko, a więc aktualnego mistrza Finlandii.

Planujemy jeszcze kilka transferów. Konsekwentnie realizujemy założony wcześniej plan budowy zespołu. Będzie on oparty na naszej młodzieży i zawodnikach z Sanoka, którzy będą wspierani solidnymi obcokrajowcami – na łamach oficjalnej strony zapewnił prezes Michał Radwański.

W Sanoku Marva spotka się z dobrze znanym mu rówieśnikiem Eemelim Piippo. To kolejny nabytek rodem z Kraju Tysiąca Jezior, bowiem wcześniej działacze zespołu z Podkarpacia zapewnili sobie usługi Samiego Tamminena, nota bene występującego w zeszłym sezonie w tych samych rozgrywkach, co Julius Marva. Umowa nowego obrońcy obowiązuje do zakończenia nadchodzącej kampanii.


 

Najnowsze artykuły

Najlepsze zostawili na koniec! Zagłębie triumfuje po dogrywce

Redakcja

Czarna seria jastrzębian trwa. Unia lepsza o jedną bramkę

Redakcja

Jeziorski: Robimy z bramkarzy rywali bohaterów

Mateusz Pawlik

Zostaw komentarz