Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Nowy klub Kalnsa. To niemiecki drugoligowiec

Egils Kalns w zeszłym sezonie był jednym z najjaśniejszych punktów JKH GKS-u Jastrzębie. Jego przygoda z ekipą znad czeskiej granicy potrwała jednak tylko jeden sezon. 31-letni Łotysz będzie kontynuował swą karierę za naszą zachodnią granicą.

Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu jastrzębscy działacze zdecydowali się na łotewski kierunek transferowy. Egils Kalns był bez wątpienia jednym z najbardziej wartościowych ofensywnych nabytków, o czym świadczą także liczby. W 40 meczach sezonu zasadniczego zdobył on 16 goli oraz 14 asyst. W fazie play-off przysłużył się z kolei 10 punktami (4 gole oraz 6 asyst w 15 meczach). Mimo nieprzesadnie imponujących warunków fizycznych, skrzydłowy nadrabiał wszelkie mankamenty wyszkoleniem technicznym.

Hokeista rodem z Lipawy nie zagrzał jednak długo miejsca w szatni Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, decydując się na kolejny zagraniczny transfer. Nowym klubem łotewskiego zawodnika jest niemiecki drugoligowiec – EG Diez-Limburg.

Reprezentant Łotwy może pochwalić się niemałym doświadczeniem międzynarodowym. Wcześniej występował on również w Finlandii, Kazachstanie oraz Szkocji.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły