zklepy.pl
Image default

Nowy klub Piotrowicza. Przenosi się do Sosnowca

Odejście Damiana Piotrowicza z Re-Plast Unii Oświęcim nie spotkało się z aprobatą kibiców, wszak klub opuścił wychowanek, który reprezentował jego barwy przez minione jedenaście sezonów. Na usługi 29-letniego rodowitego oświęcimianina skusiło się ostatecznie Zagłębie Sosnowiec.

Podobnie jak cała drużyna biało-niebieskich, Damian Piotrowicz nie zaliczy minionego sezonu do udanych. Wystąpił w 26 spotkaniach, w których uciułał zaledwie 5 „oczek” za 2 bramki i 3 asysty. Po sezonie stał się jedną z ofiar rewolucji, w czasie której z klubu odeszło sporo hokeistów związanych z Unią od dłuższego czasu. Piotrowicz nosił się z zamiarem zakończenia kariery, lecz kuszącą ofertę przedstawili mu działacze Zagłębia Sosnowiec i to właśnie tam „Karamba” będzie zdobywał bramki w przyszłym sezonie.

To już drugi hokeista Unii Oświęcim, który przenosi się na Stadion Zimowy. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Martin Przygodzki. Nie da się ukryć, że pod względem liczby rozegranych meczów w Polskiej Hokej Lidze, kadra Zagłębia prezentuje się nad wyraz ciekawie. Do Sosnowca przenieśli się tacy doświadczeni hokeiści jak chociażby Jarosław Rzeszutko czy Bartłomiej Bychawski.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj