zklepy.pl
Image default

Nowy klub Viikili. Zagra pod okiem Zupančiča

Jesperi Viikilä, który w zeszłym sezonie występował w STS-ie Sanok, znalazł właśnie nowy klub. Jest nim HDD Jesenice, którego stery niedawno objął Nik Zupančič – były szkoleniowiec oświęcimskiej Unii.

Podkarpacki klub był dla 26-letniego Fina pierwszym zagranicznym wpisem w jego CV. Jesperi Viikilä potrzebował nieco czasu, by osiągnąć swą najwyższą dyspozycję, a w końcu udało mu się wyrosnąć na jedną z czołowych postaci zespołu. Hokeista rodem z Asikkali wystąpił we wszystkich 36 spotkaniach sezonu zasadniczego, gdzie zanotował 24 „oczka” za 9 bramek i 15 asyst. Z kolei w 4 meczach ćwierćfinałowych (gdzie STS został „zmieciony” przez GKS Tychy) dołożył kolejne 3 kluczowe podania.

W Sanoku nastąpiła teraz zmiana fińskiej warty – z poprzedniej ekipy w szatni pozostał tylko Eemeli Piippo. W grodzie Grzegorza zameldowało się za to sześć nowych twarzy z Kraju Tysiąca Jezior. Nowym klubem Viikili został słoweński HDD Jesenice, którego niedawno trenerem został Nik Zupančič. Ta drużyna występuje w Alps Hockey League, traktowanej jako zaplecze rozgrywek ICE Hockey League.

Chciałem zagrać w Alps Hockey League, a Jesenice dały mi taką możliwość. W nadchodzącym sezonie oczekuję wiele zarówno od samego siebie, jak i od kolegów z drużyny. Przede wszystkim chcę odgrywać dużą rolę w zespole i tym samym przyczynić się do podnoszenia kolejnych laurów w rozgrywkach, w których będziemy rywalizować. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby w każdym meczu dać z siebie wszystko i pomóc drużynie wygrać każdy mecz, w którym zmierzymy się w nadchodzącym sezonie – powiedział na powitanie Viikilä.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj