zklepy.pl
Image default

Nowy klub w PHL! TAURON ma dwie drużyny

Już nie Re-Plast Unia Oświęcim, a TAURON Re-Plast Unia Oświęcim. Zespół z Małopolski zmienił nazwę i ma nowego sponsora tytularnego. Spółka energetyczna ma pod swoją pieczą już dwa zespoły z Polskiej Hokej Ligi.

Umowa ze spółką Skarbu Państwa została podpisana do końca obecnego sezonu. W ramach współpracy logo sponsora znalazło się: na tafli, na bandach, na pleksi, w boksach drużyn, na strojach zawodników oraz w mediach społecznościowych oświęcimskiego klubu.

TAURON od lat wspiera sport na południu Polski. Dzięki naszemu wsparciu możliwy jest rozwój drużyn, które godnie reprezentują najlepsze tradycje sportowe w swoich małych ojczyznach – mówi Paweł Szczeszek, prezes grupy TAURON, którego wypowiedź cytuje klubowa strona.

Energetyczny potentat pod swoją pieczą ma także nowotarskie Podhale, w którym również pełni rolę sponsora tytularnego. Oznacza to, że w Polskiej Hokej Lidze dojdzie w tym sezonie do sponsorskich derbów.

Co ciekawe, w nazwie zespołu zostaje firma Re-Plast. Dotychczasowy sponsor tytularny nie wycofał się ze współpracy i dalej będzie wspierał oświęcimski klub. To sprawia, że nazwa zespołu będzie nieco długa i egzotyczna: TAURON Re-Plast Unia Oświęcim. Klubowi z Małopolski daleko jednak do takich nazw jak miały w przeszłości choćby żużlowe: składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz, Money Makes Money Stal Gorzów, czyli Moje Bermudy Stal Gorzów.

Liczymy na owocną współpracę, z której zadowolone będą obie strony. Mamy nadzieję, że wspólnie sięgniemy po najwyższe laury. Nadmienię również, że nasz dotychczasowy sponsor firma Re-Plast dalej pozostaje z nami w charakterze sponsora tytularnego. Oficjalna nazwa naszego klubu od tej chwili brzmi TAURON Re-Plast Unia Oświęcim, dlatego prosimy przedstawicieli prasy o posługiwanie się nowym szyldem – mówi z kolei Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

1 komentarz

1964 21 grudnia 2022 at 14:37

Tauron w Katowicach nie był dobrym sponsorem jak odszedł GKS stał się klubem bardziej poukładanym jak widać w Podhalu też nie pomógł czy pomoże w Oświęcimiu szczerze wątpię.

Odpowiedz

Skomentuj