Znajdziesz nas też tutaj:
fot. cracovia-hokej.pl

Transfery

Nowy kontrakt wszechstronnego zawodnika „Pasów”

Aleš Ježek w przyszłym sezonie rozpocznie swoją czwartą pełną kampanię spędzoną w barwach „Pasów”. Barwy krakowskiego klubu reprezentuje dłużej jedynie Damian Kapica.

Aleš Ježek przeniósł się do Comarch Cracovii w trakcie sezonu 2018/2019, opuszczając szeregi Unii Oświęcim wespół z Miloslavem Jáchymem. Kibice biało-niebieskich nie pozostawili wówczas na obydwu hokeistach suchej nitki, lecz pierwszy z wymienionych znakomicie zadomowił się w grodzie Kraka.

Nic zatem dziwnego, iż 31-latek rodem z Tabora zdecydował się na pozostanie w Krakowie. Trener Rudolf Roháček ceni go przede wszystkim za jego wszechstronność: nic nie stoi na przeszkodzie, by ten nominalny obrońca w razie potrzeby wystąpił jako center.

Indywidualnie, w minionych rozgrywkach Ježek zanotował swój najlepszy sezon jako gracz Comarch Cracovii. W 30 meczach zdobył 22 punkty (7 goli, 15 asyst), co jest jego rekordem. Wraz z „Pasami” sięgnął po Puchar Polski oraz Puchar Kontynentalny, co gwarantuje jego ekipie udział w nadchodzącej edycji Champions Hockey League.

To kolejny podpis pod kontraktem złożony pod Wawelem. Wcześniej ogłoszono, iż pasiastą bluzę w dalszym ciągu będą zakładać Damian Kapica oraz Erik Němec.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły