zklepy.pl
Image default

Nowy nabytek torunian. W przeszłości został odkryciem Mestis

Lauri Huhdanpää to najnowszy nabytek pozyskany przez włodarzy KH Energi Toruń. 26-letni Fin od początku swej seniorskiej kariery występował na zapleczu Liigi, a w zeszłym sezonie reprezentował barwy Koovee.

Gdy w 2017 roku Lauri Huhdanpää został ogłoszony najlepszym debiutantem w Mestis, oczekiwał zapewne, że z łatwością zwróci na siebie uwagę klubów z fińskiej ekstraligi, a jego kariera nabierze rozpędu. Tak się jednak nie stało, a debiutancki sezon rozegrany dla Jokipojatu wciąż pozostaje dla niego najbardziej obfitą w punkty kampanią na szczeblu seniorskim.

Od tamtej pory hokeista rodem z Tampere radził sobie na zapleczu Liigi ze zmiennym szczęściem, rokrocznie zmieniając klubową przynależność. Minione rozgrywki spędził w Koovee, gdzie błysnął przyzwoitą średnią punktów na mecz. W 26 spotkaniach uzbierał bowiem 15 „oczek”, zdobywając 4 bramki i dokładając do nich 11 asyst. Huhdanpää nie wpisuje się w charakterystykę snajpera – do tej pory zaliczył zaledwie jeden sezon, gdzie zanotował dwucyfrową liczbę trafień. Miało to miejsce dwa lata temu w IPK.

Huhdanpää może pochwalić się mistrzostwem Mestis zdobytym w 2018 roku wraz z KeuPa HT. W jego dorobku figuruje również jeden występ dla reprezentacji narodowej do lat 17.

lauri-huhdanpaa-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj