zklepy.pl
Image default

Nowy napastnik podpisał próbną umowę z STS-em. To były młodzieżowy reprezentant Rosji

Aleksandr Mokszancew zameldował się w Sanoku, gdzie przez najbliższe kilka tygodni będzie pod lupą sztabu szkoleniowego STS-u. W jego CV znajdziemy występy w KHL, a także grę w ekstralidze brytyjskiej, francuskiej i białoruskiej. W przeszłości otrzymał także swoją szansę w juniorskiej reprezentacji Rosji.

Choć Aleksandr Mokszancew urodził się w Penzie i stawiał pierwsze hokejowe kroki w lokalnym Dizelu, to do seniorskiego hokeja wchodził już w szeregach Łokomotiwu Jarosław, gdzie w końcu dane mu było wystąpić w trzech spotkaniach KHL. W większej liczbie meczów w tych prestiżowych rozgrywkach udało mu się wziąć udział dopiero w barwach Łady Togliatti. Ostatecznie, jego dorobek na najwyższym poziomie rosyjskiego hokeja zamknął się na 38 meczach i 2 asystach.

Po zakończeniu się sezonu 2016/2017 Mokszancew przeniósł się do Wielkiej Brytanii, zasilając Nottingham Panthers, gdzie występował u boku Zackary’ego Phillipsa (który – nota bene – znalazł dziś nowy klub po rozstaniu się z Re-Plast Unią Oświęcim). Tam zanotował najbardziej obfity sezon w karierze, zdobywając 41 „oczek” za 21 bramek i 20 asyst w 56 spotkaniach, zbierając do tego cenne doświadczenie w Champions Hockey League. Następną kampanię spędził we francuskim Gap, by następnie powrócić do swojego macierzystego klubu.

W minionym sezonie nie udało mu się natomiast zagrzać długo miejsca w Szachciorze Soligorsk (2 asysty w 12 meczach), a i jego liczby uzyskane w Jużnym Urale Orsk nie rzucają nikogo na kolana (2 bramki i 2 asysty w 9 meczach).

Podpisaliśmy z zawodnikiem próbną umowę, która zawiera opcję miesięcznego try-outu. W tym czasie sztab szkoleniowy będzie sprawdzał przydatność zawodnika do zespołu i zdecyduje o jego dalszych losach – zdradził na łamach oficjalnej klubowej strony prezes Ciarko STS-u Sanok, Michał Radwański.

26-letni Rosjanin może z powodzeniem występować na obydwu skrzydłach, choć dysponuje lewym chwytem kija. Dzięki słusznym warunkom fizycznym (186 centymetrów wzrostu i 91 kilogramów wagi), powinien wzmocnić siłę rażenia sanoczan. Sanoccy działacze poczynili już działania, by jak najszybciej zatwierdzić go do gry w Polskiej Hokej Lidze.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj