zklepy.pl
Image default

Nowy zawodnik „Stalowych Pierników”. Pochodzi z ojczyzny trenera

KH Energa Toruń ogłosiła transfer nowego zawodnika. Szeregi „Stalowych Pierników” zasilił Miro Lehtimäki.

24-letni Fin pierwsze kroki na tafli stawiał w barwach Porin Ässät. W młodym wieku podjął decyzję o rozwoju swojej kariery za oceanem, gdzie próbował swych sił w kilku rozgrywkach szczebla juniorskiego. Nie udało mu się jednak tam zaistnieć, toteż powrócił do swojej ojczyzny. Krok w tył opłacił się. Po sezonie spędzonym w juniorskich drużynach Vaasan Sport dostąpił możliwości debiutu w seniorskiej drużynie na poziomie Liigi. Minioną kampanię spędził natomiast na zapleczu w Mestis. Najpierw przywdziewał barwy Rovaniemen Kiekko, a następnie przeniósł się do Keuruun Pallo Hockey Oy.

Co ciekawe, Lehtimäki pochodzi z „hokejowej” rodziny. Jego o 2 lata starszy brat Niklas przebył podobną ścieżkę co on, po zakończeniu sezonu 2018/2019 podjął jednak decyzję o zakończeniu kariery. Znacznie lepiej radzi sobie jego siostra Neea, która na co dzień występuje w fińskiej ekstralidze kobiet.

Będzie to zarazem czwarty transfer dodany przez ekipę z grodu Kopernika. Przypomnijmy, iż wcześniej przybyli do niego Mateusz ZielińskiRobert Arrak Aleksandr Rodionow.

miro-lehtimaki-card

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj