zklepy.pl
Image default

Odkrycie mistrzostw świata przenosi się na Florydę. Lundell podpisał kontrakt z „Panterami”

Anton Lundell, który zaprezentował się z świetnej strony na świeżo zakończonych Mistrzostwach Świata Elity, podpisał właśnie swój pierwszy zawodowy kontrakt w NHL. Włodarze Florida Panthers uznali, iż to odpowiednia pora, by dać szansę utalentowanemu nastolatkowi rodem z Espoo.

Mimo młodego wieku Anton Lundell ma za sobą już trzeci sezon spędzony na najwyższym szczeblu rozgrywkowym fińskiego hokeja. W tym roku błysnął solidną produktywnością w stołecznym HIFK Hockey, notując w 34 spotkaniach 28 punktów (17 bramek, 11 asyst). Znalazł on również uznanie w oczach selekcjonera Jukki Jalonena, który pozwolił mu zadebiutować w seniorskiej reprezentacji na tegorocznym czempionacie. Wraz z kadrą Suomi zaszedł aż do finału, gdzie musiał uznać jednak wyższość Kanady. W 10 meczach łotewskiego turnieju wywalczył 7 punktów za 4 bramki i 3 asysty.

19-latek przedstawił się szerszej publiczności już w styczniu, gdy wraz z młodzieżową reprezentacją Finlandii sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 20. Z 10 punktami (6 bramek i 4 asysty) został on trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem zawodów. Dwa lata wcześniej na jego szyi zawisnął natomiast złoty medal mistrzostw tej samej kategorii wiekowej, a w 2018 roku został mistrzem świata do lat 18.

Teraz otrzymał on natomiast niepowtarzalną szansę od Florida Panthers, które wybrały go w ubiegłorocznym drafcie w 1. rundzie z numerem 12.

Anton to inteligentny, utalentowany i dynamiczny młody zawodnik, który zaistniał na najwyższym poziomie w Finlandii, a także odegrał kluczową rolę w reprezentacji narodowej każdego szczebla wiekowego. Jego dojrzałość, konkurencyjny poziom oraz solidna gra po obydwu stronach tafli to atuty, które bez wątpienia wzmocnią naszą organizację. Jesteśmy podekscytowani, że mogliśmy podpisać z nim kontrakt i z niecierpliwością wypatrujemy jego przyszłości z Florida Panthers w nadchodzących latach – taką laurkę wystawił mu Bill Zito, menedżer generalny ekipy z Sunrise.

Lundell podpisał z „Panterami” trzyletni kontrakt.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Polacy na taki mecz czekali 32 lata. W piątek starcie z USA

Mikołaj Pachniewski

Tomáš Tatar: Polacy postawili trudne warunki. Trzymam za nich kciuki

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj