zklepy.pl
Image default

Ofensywny obrońca dołączył do “GieKSy”

35-letni kanadyjski obrońca został pierwszym zagranicznym wzmocnieniem ekipy z Katowic przed nadchodzącym sezonem.

Carl Hudson, bo o nim mowa legitymuje się też irlandzkim paszportem, a ostatnie trzy sezon spędził w niemieckim Eispiraten Crimmitschau (DEL 2). Tam wystąpił w 113 meczach, w których zdobył 82 punkty (28 bramek, 54 asysty). W swoim CV ma także grę w kanadyjskich ligach juniorskich oraz AHL, ECHL i CHL. W NHL nigdy jednak nie zagrał.

W 2012 roku zdecydował się na przeniesienie do Europy. Rozpoczął od występów w drugiej lidze niemieckiej, później przeniósł się do francuskiej Ligue Magnus. Grał także na Wyspach Brytyjskich (EIHL).

Do jego atutów należy gra prawym uchwytem kija, przy niezwykłej szybkości. Dysponuje potężnym strzałem z pierwszego krążka, a także dobrym prowadzeniem krążka.

To ofensywnie usposobiony obrońca. Gruntownie analizowaliśmy postawę tego zawodnika na lodzie i mamy pełne przekonanie co do podpisania z nim kontraktu. Przez ostatnie trzy sezony grał w Niemczech, więc to zawodnik bardzo dobrze znany trenerowi Jackowi Płachcie. Dla samego zawodnika osoba trenera też była argumentem w przyjściu do GKS-u. Bogate doświadczenie Hudsona powinno zaowocować wymiernymi korzyściami dla zespołu – ocenił na łamach klubowej strony, Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj