zklepy.pl
Image default

Oficjalnie. Koniec przygody Stoczniowca z PHL

GKH Stoczniowiec Gdańsk nie przystąpił do procesu licencyjnego, który zakończył się 31 maja. Wycofanie z krajowej elity oznacza powrót na tafle MHL.

Przypomnijmy, że w lutym do publicznej wiadomości dostał się fakt, że spółka GKH Stoczniowiec Gdańsk zawiesza działalność i rozwiązuje zespół, który przez zaledwie jeden sezon występował w Polskiej Hokej Lidze. Podpisane wcześniej kontrakty straciły na ważności i zawodnicy mieli wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców. Gdzieś na końcu tunelu tliło się światełko, że zespół jednak wystartuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak się jednak nie stanie. Gdańszczanie powalczą na zapleczu, czyli w MHL.

Ponownie zgłosiliśmy się do rozgrywek I ligi, gdzie będziemy grać młodzieżą – powiedział na łamach portalu trojmiasto.pl prezes Stoczniowca Marek Kostecki.

Decyzja Stoczniowca oznacza, że po raz pierwszy od pięciu lat Gdańsk nie będzie miał reprezentanta w Polskiej Hokej Lidze. Od sezonu 2016/2017 do 2019/2020 występował tam PKH Gdańsk, a sezon później GKH Stoczniowiec.

źródło: trojmiasto.pl

Najnowsze artykuły

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

„Festiwal Hokeja” na turnieju Pee-Wee w Quebecu!

Redakcja

Fotorelacja: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia (19.11.2023)

Sławomir Bomba

Zostaw komentarz