zklepy.pl
Image default

Oficjalnie: Marek Hovorka przenosi się do ostatniego zespołu słowackiej Tipos Extraligi

Marek Hovorka po rocznej przygodzie w JKH GKS-ie Jastrzębie, okraszonej zdobyciem tytułu mistrzowskiego, zdecydował się na powrót do słowackiej ekstraligi. Dziś podpisał kontrakt z MHk 32 Liptowski Mikułasz – najsłabszym zespołem minionego sezonu Tipos Extraligi.

Marek Hovorka to zwycięzca klasyfikacji kanadyjskiej sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi 2020/2021. W 35 spotkaniach sezonu zasadniczego udało mu się wywalczyć 51 punktów za 21 bramek i 30 asyst. W fazie play-off powiększył swój dorobek o kolejne 5 „oczek” (za tyleż samo asyst), co dało mu tytuł najproduktywniejszego zawodnika JKH GKS-u Jastrzębie (ex-aequo z Zackarym Phillipsem).

Przed kilkoma tygodniami kibiców mistrzów Polski zaszokował fakt, iż jeden z liderów zespołu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron, argumentując swą decyzję ofertą z lepszego klubu. Jak się okazało, została ona złożona przez MHk 32 Liptowski Mikułasz. To ostatni zespół minionego sezonu Tipos Extraligi. Ekipa z Liptowskiego Mikułasza wciąż będzie jednak występowała na najwyższym poziomie słowackiego hokeja, bowiem ze względów na zamieszanie z pandemią koronawirusa, zawieszony został system spadków.

Z drużyną dowodzoną przez Milana Jančuškę, byłego trenera Podhala Nowy Targ oraz STS-u Sanok, łączony jest również inny hokeista JKH – Kamil Wałęga.

received-197540515630331-edit-15985372916309

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj