zklepy.pl
Image default

Oficjalnie. Miarka w JKH GKS-ie Jastrzębie

Drugi bramkarz reprezentacji Polski – Maciej Miarka, po trzech sezonach spędzonych w GKS-ie Katowice przeniesie się do drużyny prowadzonej przez Róberta Kálabera. Zostanie tam najprawdopodobniej „jedynką”.

Maciej Miarka dołączył do katowickiego klubu w sezonie 2020/2021. Wcześniej grał jednak dla młodzieżowych drużyn… JKH GKS-u Jastrzębie. Nie będzie miał więc problemu z aklimatyzacją w jastrzębskim zespole. Miarka jest wychowankiem ŁKH Łódź i od lat mówi się o jego ponadprzeciętnym talencie. W zespole GKS-u Katowice nie było mu dane jednak zaprezentować pełni swoich umiejętności.

Przez trzy sezony w „GieKSie” rozegrał zaledwie 15 spotkań. Mimo to jednak, selekcjoner reprezentacji Polski obdarzył go zaufaniem i to jego obsadził na numer „dwa” w bramce „biało-czerwonych” na ostatni turniej Mistrzostw Świata Dywizji IA. 22-letni golkiper zapisał się w kartach historii współczesnego polskiego hokeja. Zagrał on bowiem w meczu, w którym Polacy wygrali z Rumunią i tym samym przypieczętowali awans do Elity.

W zeszłym sezonie zagrał w czterech spotkaniach, w których wpuścił średnio 0,75 bramki na mecz i bronił ze skutecznością 97%. W zespole spod czeskiej granicy możemy spodziewać się częstszych występów w jego wykonaniu.

Najnowsze artykuły

Głośny powrót do THL. Pangiełow-Jułdaszew zawodnikiem PZU Podhala Nowy Targ!

Mikołaj Pachniewski

KH Energa Toruń pozyskała słowackiego napastnika. To były młodzieżowy reprezentant

Mikołaj Pachniewski

Kto trenerem Podhala? Jedno nazwisko w orbicie zainteresowań

admin

Zostaw komentarz