zklepy.pl
Image default

Oficjalnie. Rosyjskie trio w Tychach

Trzech Rosjan z KH Energi Toruń przeniosło się na południe Polski. Kontrakty z czołowymi zawodnikami “Stalowych Pierników” parafował klub brązowych medalistów – GKS Tychy.

Zgodnie z naszymi informacjami, do “trójkolorowych” dołączyli: Dienis Sierguszkin, Jegor Fieofanow oraz Artiom Smirnow. To kolejny krok w przebudowie tyskiego zespołu po mało udanym sezonie 2020/2021.

Sierguszkin był najskuteczniejszym zawodnikiem KH Energi. W 39 meczach zgromadził na swoim koncie 42 punkty (17 bramek, 25 asyst), co dało mu średnią ponad punktu na mecz. Fieofanow rozegrał 42 mecze i zdobył w tym czasie 37 punktów (15 bramek, 22 asysty). Z kolei Smirnow był solidnym punktem defensywy torunian rozgrywając 42 mecze punktował aż 24 razy (6 bramek, 18 asyst). Na ławce kar spędził z kolei 36 minut.

Cała trójka zna się bardzo dobrze, bowiem występują ze sobą od sezonu 2017/2018! Najpierw grając przez dwa sezony w Kristałłu Saratów, kolejne dwa lata bronili barw drużyny z Torunia, a teraz razem przenoszą się do Tychów.

Całe trio do zespołu dołączyć ma w sierpniu.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj