Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Oficjalnie. Šimek wzmocnił GKS Katowice

Potwierdziły się nasze informacje, Juraj Šimek został nowym zawodnikiem GKS-u Katowice. Umowa 35-letniego skrzydłowego będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Juraj Šimek przed sezonem zaliczył powrót do rodzinnego miasta. Co ciekawe, w jego wieloletniej karierze był to pierwszy kontakt ze słowacką ekstraligą. Transfer do HC Preszów wzbudził oczekiwania kibiców, tym bardziej iż na „dzień dobry” otrzymał on kapitańskie honory.

To nie była jednak udana przygoda. Przed niespełna trzema tygodniami obydwie strony rozstały się. Dorobek Šimka nie był imponujący. W 19 spotkaniach nie zdołał wpisać się do protokołu strzelców, zaliczył jednak 8 asyst.

Był to wynik odbiegający od oczekiwań. A te były spore. W dorobku 35-letniego skrzydłowego znajdziemy występy w seniorskiej reprezentacji Szwajcarii, gdzie od najmłodszych lat pobierał on hokejowe nauki. W 2006 roku jego potencjał znalazł uznanie w oczach Vancouver Canucks, którzy draftowali go z 167. numerem (6. runda).

Co prawda, w NHL Šimek nie zadebiutował, ale zaliczył występy dla Manitoba Moose, Norfolk Admirals czy też Providence Bruins w AHL. W 2011 roku podjął jednak decyzję o powrocie do kraju Helwetów, gdzie wyrobił sobie renomę bardzo solidnego ligowca.

W kampanii 2014/2015 spróbował jeszcze swych sił w Finlandii, ale po 15 spotkaniach rozegranych dla TPS-u związał się z HC Lugano. Od 2020 roku występował w Swiss League, stanowiącej drugi poziom rozgrywkowy w Szwajcarii.

W Katowicach podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły