zklepy.pl
Image default

Oficjalnie. Svensson zostaje w IF Troja-Ljungby

Potwierdziły się nasze informacje. Anton Svensson zostaje w IF Troja-Ljungby, czyli dotychczasowym klubie. 32-letni golkiper tym samym nie dołączy do GKS-u Tychy.

Informowaliśmy o tym wczoraj, a dziś klub z Ljungby potwierdził nasze doniesienia. Umowa Antona Svenssona, która obowiązywała do 15 listopada została przedłużona.

– Od dawna prowadziliśmy rozmowy i biorąc pod uwagę występy Antona, było oczywiste, że powinien z nami zostać – powiedział na łamach klubowej strony, dyrektor sportowy Daniel Håkansson.

Były bramkarz KH Energi Toruń po dobrych występach na zapleczu szwedzkiej ekstraligi, otrzymał szansę na pozostanie w klubie. Svensson w barwach Troja-Ljungby wystąpił w pięciu meczach i puszczał średnio 3 bramki na mecz. Interweniował ze skutecznością oscylującą w okolicach 89,5%, osiągając lepsze wyniki niż Linus Lundin, z którym rywalizował o miejsce w bramce.

Przypomnijmy, że Svensson miał tylko zastąpić Wictora Ragnewalla, który został zawieszony za udział w zakładach bukmacherskich. Jego kończącą się 15 listopada umowę chciały wykorzystać polskie kluby, ściągając go z powrotem do Polskiej Hokej Ligi. Najbardziej zdeterminowane było szefostwo tyskiego GKS-u. Szwedzki golkiper odrzucił jednak tę ofertę, ryzykując pozostanie w IF Troja-Ljungby.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj