Znajdziesz nas też tutaj:

Zapowiedzi

Ostatni mecz w tym roku! GieKSa podejmie Podhale

Już o godzinie 18.30 rozpocznie się ostatni mecz Polskiej Hokej Ligi w tym roku. Spotkaniem, które zakończy ten jakże szalony rok, będzie starcie GKS-u Katowice z TAURON Podhalem Nowy Targ.

Pucharowe rozczarowanie

Hokeistom GKS-u Katowice ostatnie dni minęły w minorowych nastrojach. Nie mogło być jednak inaczej, skoro ponieśli oni bolesną porażkę w półfinale Pucharu Polski z KH Energą Toruń. W GieKSie upatrywano wszakże faworyta w boju o to trofeum. Ekipa ze stolicy województwa śląskiego przegrała jednakże na własne życzenie, głównie dzięki fatalnej postawie w przewagach, gdzie katowiczanie nie tylko nie potrafili zagrozić bramce Conrada Möldera, ale i sami stracili gole.

To niejedyny niepokojący sygnał, jaki w ostatnim czasie można zaobserwować w drużynie dowodzonej przez Jacka Płachtę. Starą prawdą jest, iż nie da się utrzymać równej formy przez cały sezon. Wszystko wskazuje na to, że katowicki dołek przypadł właśnie na grudzień. Wskazuje na to nie tylko rozstrzygnięcie meczu ze „Stalowymi Piernikami”, ale też ostatnie ligowe wyniki, na które składa się porażka z Re-Plast Unią Oświęcim (1:2) i JKH GKS-em Jastrzębie (2:3).

Czasu coraz mniej

(Nie)dyspozycję GieKSy będą chcieli wykorzystać zawodnicy TAURON Podhala Nowy Targ, którzy niezależnie od rozstrzygnięcia w Nowy Rok wejdą jednak jako czerwona latarnia ligi. „Szarotki” nie porzucają marzeń o udziale w nadchodzącej coraz to większymi krokami fazie play-off. Wskazują choćby na to wzmocnienia dokonywane przez nowotarskich działaczy. Najnowszym nabytkiem Podhala jest rosyjski obrońca – Pawieł Jeleszański – który już dziś powinien otrzymać szansę do debiutu na taflach Polskiej Hokej Ligi.

Niestety, trener Andriej Gusow w dalszym ciągu dysponuje osłabioną siłą ataku. Wszystko wskazuje na to, że w trwającym sezonie nie ujrzymy już Pawieła Nowożyłowa i Dawida Majocha. Pierwszy z nich przed rozpoczęciem sezonu doznał poważnej kontuzji, wraz z początkiem grudnia przeszedł operację, która wymaga trzymiesięcznego okresu rehabilitacji. Drugi z kolei nabawił się urazu w starciu z Ciarko STS-em Sanok. Wydawało się, że znajduje się na najlepszej ścieżce powrotu do zdrowia, lecz kontuzja ponownie dała o sobie znać.

Faworyt jest znany

Mimo ostatnich turbulencji, to każdy inny wynik niż trzy punkty zainkasowane przez GKS Katowice będzie stanowił sporą niespodziankę. Strata GieKSy do pozycji lidera wynosi już dziesięć punktów, choć należy mieć na uwadze, że katowiczanie rozegrali o dwa mecze mniej niż Re-Plast Unia Oświęcim.

Do tej pory w starciach tego sezonu to GieKSa trzykrotnie była górą. Czy podopieczni trenera Gusowa pokuszą się o przedsylwestrową niespodziankę?

Poprzednie mecze:

1. kolejka: TAURON Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 2:5 (0:1, 0:3, 2:1),
10. kolejka: GKS Katowice – TAURON Podhale Nowy Targ 3:0 (1:0, 0:0, 2:0),
19. kolejka: TAURON Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 1:6 (0:1, 0:1, 1:4).

Statystyki

GKS Katowice:

Lider klasyfikacji kanadyjskiej: Grzegorz Pasiut – 41 punktów (17 goli, 24 asysty).

Najlepszy strzelec: Grzegorz Pasiut – 17 goli.

Najlepsi asystenci: Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka – 24 asysty.

Bramkarz:

  • John Murray – 25 meczów, 92,9% skuteczności, 2,01 GAA.

Skuteczność w przewagach: 19,6%.

Skuteczność w osłabieniach: 84%.

TAURON Podhale Nowy Targ:

Lider klasyfikacji kanadyjskiej: Gleb Bondaruk – 20 punktów (9 goli, 11 asyst).

Najlepszy strzelec: Gleb Bondaruk – 9 goli.

Najlepszy asystent: Gleb Bondaruk– 11 asyst.

Bramkarze:

  • Paweł Bizub – 23 mecze, 87,6% skuteczności, 4,00 GAA,
  • Oskar Polak – 4 mecze, 82,0% skuteczności, 6,49 GAA,
  • Szymon Klimowski – 3 mecze, 80,3% skuteczności, 6,34 GAA.

Skuteczność w przewagach: 12,5%.

Skuteczność w osłabieniach: 72%.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły