zklepy.pl
Image default

“Ovi” na dłużej w Waszyngtonie

Uważany za jednego z najlepszych hokeistów na świecie – Aleksander Owieczkin związał się na dłużej ze swoim klubem, w którym występuje od 2005 roku.

O przedłużeniu kontraktu poinformował sam Owieczkin. Na swój profil na twitterze wrzucił jednoznaczny post, informujący że pozostanie hokeistą “Stołecznych” w kolejnych sezonach.

Dla 35-letniego Rosjanina to druga umowa z klubem. Poprzednia była podpisana w 2008 roku o wartości 124 milionów dolarów. W minionym sezonie rozegrał 45 meczów, zdobył 24 bramki i zanotował 18 asyst. Jego dorobek z pewnością byłby bardziej okazały, gdyby nie to, że musiał odpuścić sobie 11 spotkań, 4 z powodu protokołu COVID-19, a pozostałe z powodu urazu pachwiny.

Alex jest światowej klasy sportowcem, który zawsze będzie postrzegany nie tylko za przewodzenie zespołem, aby osiągnąć nasz ostateczny cel, jakim jest zdobycie Pucharu Stanleya, ale także za inspirowanie nowej generacji fanów i młodych graczy

– powiedział dyrektor generalny Ted Leonsis.

Nowy kontrakt będzie obowiązywał przez pięć kolejnych sezonów. Rosjanin ma na jego mocy zarobić 47,5 miliona dolarów. Jak informuje ESPN, “Ovi” przebywa obecnie w Rosji, ale wbrew pojawiającym się plotkom, nie brał pod uwagi gry w innym klubie NHL poza Washington Capitals.

Najnowsze artykuły

Mecz w cieniu kolejnej farsy. Tyszanie wracają z trzema punktami

admin

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz