Znajdziesz nas też tutaj:

NHL

Owieczkin najskuteczniejszym napastnikiem w przewagach! „Ovi” pobił rekord Andreychuka [WIDEO]

Aleksandr Owieczkin dzięki bramce zdobytej w trzeciej tercji meczu przeciwko Detroit Red Wings może tytułować się hokeistą NHL z największą liczbą goli zdobytych w przewagach. „Ovi” wyprzedził w tej klasyfikacji Dave’a Andreychuka, który zakończył swą karierę w 2006 roku.

Do końca meczu Washington Capitals z Detroit Red Wings pozostawały niespełna trzy minuty, a „Stołeczni” rozgrywali przewagę. Wreszcie Jewgienij Kuzniecow odegrał do swojego rodaka, Aleksandra Owieczkina, a ten w swoim stylu huknął z klepy. Krążek przetoczył się między parkanami Thomasa Greissa, a rosyjska supergwiazda na stałe zapisała się w historii NHL.

Na 41 sekund przed końcową syreną „Ovi” wstrzelił jeszcze krążek do opuszczonej bramki Red Wings, notując gola numer 754. Pobity rekord Dave’a Andreychuka to bez wątpienia olbrzymie osiągnięcie. 36-letni kapitan Capitals będzie jednak spełniony tylko wówczas, kiedy uda mu się prześcignąć Wayne’a Gretzky’ego pod względem zdobytych goli. „The Great One” zakończył karierę z 894 trafieniami. Jak nietrudno obliczyć, Owieczkinowi brakuje do niego 140 trafień. W trwającym sezonie ma już ich na koncie 24. To dokładnie tyle samo, ile w zeszłym sezonie. Wówczas potrzebował do tego jednak 45 meczów, a teraz rozegrał 33.

Co ciekawe, pod względem goli zdobytych w przewadze Owieczkin już dawno prześcignął Gretzky’ego. Hokeista uważany powszechnie za najlepszego gracza w historii tej dyscypliny, zdobył ich „tylko” 204. Zresztą, nie pogniewa się on, jeśli Owieczkin pobije jego rekord, gorąco mu w tym kibicując.

image
Tak obecnie przedstawia się czołowa „dziesiątka” zawodników w klasyfikacji goli zdobytych w przewadze.
źródło: records.nhl.com

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły