Pasiut dał zwycięstwo. Pierwsze zwycięstwo GieKSy

Hokeiści GKS-u Katowice wygrali swój pierwszy sparing przed zbliżającym się sezonem z Re-Plast Unią Oświęcim 2:0. Dwie bramki dla swojej drużyny zdobył Grzegorz Pasiut, a czyste konto zachował John Murray.

Gra w pierwszej tercji toczyła się głównie pod bramką gospodarzy. Biało-niebiescy trzy razy byli odsyłani na ławkę kar, ale mistrzom Polski brakowało skuteczności. Świetne okazje na otwarcie wyniku mieli Bartosz Fraszko czy Maciej Kruczek. Wynik został otwarty dopiero w 17. minucie. Podczas gdy Andrij Denyskin odsiadywał dwie minuty za przeszkadzanie, Grzegorz Pasiut zwieńczył akcję swojego zespołu umieszczając krążek w bramce.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Nadal dominowali podopieczni Jacka Płachty. Linus Lundin miał dziś sporo pracy, gdyż rywale przez większość czasu zagrażali jego bramce. W 30. minucie nie miał jednak szans. Koronkowa akcja hokeistów GieKSy została zakończona strzałem pod poprzeczkę w wykonaniu Grzegorza Pasiuta. Zaraz po tym golu, oświęcimianie rzucili się do ataku. Brakowało jednak skuteczności, a przy budowaniu akcji dokładności.

Trzecia tercja była najmniej obfita w emocje. Brakowało ciekawych sytuacji. Obie drużyny skupiły się raczej na rozbijaniu ataków. Świetną okazję do odrobienia strat miał Teddy Da Costa podczas gry w osłabieniu, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się być John Murray. Na 17 sekund przed końcem trener gospodarzy poprosił o czas, a następnie wycofał bramkarza. To jednak na nic się nie zdało, więc katowiczanie wygrali pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
0:1 – Grzegorz Pasiut – Bartosz Fraszko (16:54, 5/4),
0:2 – Grzegorz Pasiut – Patryk Krężołek, Bartosz Fraszko (29:34).

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin – Jerofejevs, Pangiełow-Jułdaszew; Padakin, Cichy, Sołtys – Paszek, Bezuška; Da Costa, Ahopelto, Dziubiński – M. Noworyta, P. Noworyta; Laakso, Krzemień, S. Kowalówka – Najsarek; Prusak, Wanat, Denyskin.
Trener: Nik Zupančič

GKS Katowice: Murray – Rompkowski, Kolusz; Fraszko, Pasiut, Hitosato – Mikkola, Wanacki; Blomqvist, Smal, Krężołek – Kruczek, Wajda; Magee, Lehtonen, Pulkkinen – Musioł, K. Maciaś; Bepierszcz, Olsson, Prokurat.
Trener: Jacek Płachta