zklepy.pl
Image default

Patryk Zubek będzie grał dla Słowacji? Sprawa jest w toku

Od kilku dni w słowackich mediach pojawia się informacja, że 16-letni Patryk Zubek znalazł się na celowniku słowackiej federacji. Sprawa jest w toku, a wychowanek Podhala Nowy Targ został właśnie powołany na zgrupowanie kadry Polski do lat 18.

Po raz pierwszy o sprawie za pośrednictwem portalu X poinformował Marian Michalovský. Zgodnie z jego informacjami, Patryk Zubek, który obecnie gra w młodzieżowym zespole Bańskiej Bystrzycy i ma bardzo duże szanse na debiut w seniorskim zespole.

Sprawa jest rozwojowa, ale jak podaje Michalovský, jest szansa, że jeszcze przed końcem tego sezonu Zubek będzie mógł grać dla Słowacji. Podobno sam hokeista jest bardzo zainteresowany tą możliwością. Dodajmy, że Polak nie rozegrał dla naszej kadry żadnego meczu w turnieju organizowanego przez IIHF przez co nie będzie musiał odbywać karencji.

Poprosiliśmy samego zainteresowanego o skomentowanie tej informacji, ale 16-latek nie chciał szerzej komentować sprawy. Skupia się bowiem na grze w rozgrywkach ligowych.

Dodajmy, że Zubek jest wychowankiem Podhala Nowy Targ i właśnie otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji U18, która w dniach 9-12 listopada będzie gospodarzem turnieju towarzyskiego w Bytomiu.

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj